ЕП: Србија игра за европско злато!

Српске кошаркашице у финалу У20 ЕП! Млада женска репрезентација Србије пласирала се у финале У20 Европског првенства у Мађарској.  Младе кошаркашице у полуфиналу ЕП савладале Италију.

Кошарка 14.07.2018 | 23:55
Српскиње су у полуфиналу надиграле Италијанке 64:58 после продужетка, а у финалу ће играти против селекције Шпаније.

Млада женска кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у финале Европског првенства у мађарском Шопрону. Изабранице селектора Милоша Павловића у полуфиналу су савладале Италију са 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2).

Србија ће у великом финалу играће у недељу од 20.15 против победника другог полуфиналног дуела у коме се састају Шпанија и Холандија.

Врата велике победе српским кошаркашкицама отвориле су Ивана Раца и Ивана Катанић . Захваљујући њиховим погоцима за три поена Србија на минут и по пре краја отишла на плус шест – 62:56.

Могла је Србија и у регуларном делу да дође до тријумфа. На 35 секунди пре краја резултат је био 56:56, Србија се одбранила, а онда је Марија Стојановић пробала да погоди кош за победу, међутим, није успела и меч је отишао у додатних пет минута.

Тим Милоша Павловића предводила је Трудићева са 15 поена, 13 је додала Стојановићева, док су по девет постигле Ђорђевићева и Раца.

С друге стране, Шпањолке су лако савладале Холандију 64:52. Финале У20 ЕП за девојке је у недељу од 20:15 часова у Шопрону.

У веома чврстој и борбеној игри, у којој су у првом плану биле, снажне одбране, протекао је почетак утакмице. Италијанке су прве дошле до жељеног ритма кад су серијом 9:0 повеле са 13:6.

Није много требало нашем младом тим да се консолидује и узврати истом мером. После тројке Мине Ђорђевић у последњој секунди прве четвртине, поново је био у предности – 18:16.

Честе изједначења и смене у вођству обележиле су наставак сусрета. Ипак, финиш првог полувремена припао је селекцији Италије која је поново успела да се резултатски одлепи – 38:33.

Оба тима имала су великих проблема у организацији напада на почетку другог полувремена тако да је резултат у 26. минуту гласио – 41:35.

Са две узастопне тројке Милице Стојановић, Србија се у 28. минуту примакла на 42:41. Огромна борбеност и енергија исплатила се нашем младом тиму који је у 32. минуту после дуго времена дошао до предности – 45:44.

Екипе су се од тог тренутка смењивале у минималном вођству, све до минут и по пре краја кад је ривал још једном поравнао резултат- 56:56.

Уследила је узбудљива завршница, са пуно пропуштених прилика на обе стране, али без постигнутих поена, тако да је одлука морала да падне у продужетку.

Тројкама Иване Раце и Иване Катанић, Србија је после три минута продужетка повела са 62:56 и трасирала пут ка победи и пласману у финале.

У20 ЕП, полуфинале:

СРБИЈА – ИТАЛИЈА 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2)

Србија: Ђорђевић 9 (10 ск), Катанић 6 (5-1 за три, 7 ск, 4 ас), Раца 9 (4-1, за три), Стојановић 13 (4 ск), Турудић 16 (5 ск, 5 зг, 4 укр), Бојовић 8, Јованчевић, Наумчев, Радуловић 2, Вучквоић, Вујисић 2 (4 ас), Зукановић.

Италија: Андре 11 (9 ск), Кубај 6 (12 ск), Дел Перо 9, Фасина 11 (5 ск, 4 ас, 4 изг), Верона 9, Кастело, Цецили, Пармесани 3, Сморто, А. Тољиани 6 (4 ск), Ђ. Тољиани, Труко 3.

Извор: Б92/моззартспорт