EP: Srbija igra za evropsko zlato!

Srpske košarkašice u finalu U20 EP! Mlada ženska reprezentacija Srbije plasirala se u finale U20 Evropskog prvenstva u Mađarskoj.  Mlade košarkašice u polufinalu EP savladale Italiju.

Košarka 14.07.2018 | 23:55
Srpskinje su u polufinalu nadigrale Italijanke 64:58 posle produžetka, a u finalu će igrati protiv selekcije Španije.

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u mađarskom Šopronu. Izabranice selektora Miloša Pavlovića u polufinalu su savladale Italiju sa 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2).

Srbija će u velikom finalu igraće u nedelju od 20.15 protiv pobednika drugog polufinalnog duela u kome se sastaju Španija i Holandija.

Vrata velike pobede srpskim košarkaškicama otvorile su Ivana Raca i Ivana Katanić . Zahvaljujući njihovim pogocima za tri poena Srbija na minut i po pre kraja otišla na plus šest – 62:56.

Mogla je Srbija i u regularnom delu da dođe do trijumfa. Na 35 sekundi pre kraja rezultat je bio 56:56, Srbija se odbranila, a onda je Marija Stojanović probala da pogodi koš za pobedu, međutim, nije uspela i meč je otišao u dodatnih pet minuta.

Tim Miloša Pavlovića predvodila je Trudićeva sa 15 poena, 13 je dodala Stojanovićeva, dok su po devet postigle Đorđevićeva i Raca.

S druge strane, Španjolke su lako savladale Holandiju 64:52. Finale U20 EP za devojke je u nedelju od 20:15 časova u Šopronu.

U veoma čvrstoj i borbenoj igri, u kojoj su u prvom planu bile, snažne odbrane, protekao je početak utakmice. Italijanke su prve došle do željenog ritma kad su serijom 9:0 povele sa 13:6.

Nije mnogo trebalo našem mladom tim da se konsoliduje i uzvrati istom merom. Posle trojke Mine Đorđević u poslednjoj sekundi prve četvrtine, ponovo je bio u prednosti – 18:16.

Česte izjednačenja i smene u vođstvu obeležile su nastavak susreta. Ipak, finiš prvog poluvremena pripao je selekciji Italije koja je ponovo uspela da se rezultatski odlepi – 38:33.

Oba tima imala su velikih problema u organizaciji napada na početku drugog poluvremena tako da je rezultat u 26. minutu glasio – 41:35.

Sa dve uzastopne trojke Milice Stojanović, Srbija se u 28. minutu primakla na 42:41. Ogromna borbenost i energija isplatila se našem mladom timu koji je u 32. minutu posle dugo vremena došao do prednosti – 45:44.

Ekipe su se od tog trenutka smenjivale u minimalnom vođstvu, sve do minut i po pre kraja kad je rival još jednom poravnao rezultat- 56:56.

Usledila je uzbudljiva završnica, sa puno propuštenih prilika na obe strane, ali bez postignutih poena, tako da je odluka morala da padne u produžetku.

Trojkama Ivane Race i Ivane Katanić, Srbija je posle tri minuta produžetka povela sa 62:56 i trasirala put ka pobedi i plasmanu u finale.

U20 EP, polufinale:

SRBIJA – ITALIJA 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2)

Srbija: Đorđević 9 (10 sk), Katanić 6 (5-1 za tri, 7 sk, 4 as), Raca 9 (4-1, za tri), Stojanović 13 (4 sk), Turudić 16 (5 sk, 5 zg, 4 ukr), Bojović 8, Jovančević, Naumčev, Radulović 2, Vučkvoić, Vujisić 2 (4 as), Zukanović.

Italija: Andre 11 (9 sk), Kubaj 6 (12 sk), Del Pero 9, Fasina 11 (5 sk, 4 as, 4 izg), Verona 9, Kastelo, Cecili, Parmesani 3, Smorto, A. Toljiani 6 (4 sk), Đ. Toljiani, Truko 3.

Izvor: B92/mozzartsport