МИ: Срби лако са Француском у Тарагони!

Ватерполо репрезентација Србије победила је Француску са 14:4 (4:0, 2:3, 4:0, 4:1), у другом колу Медитеранских игара у шпанској Тарагони.

Остали спортови 28.06.2018 | 17:00
Нова победа "делфина" на Медитеранским играма! Лако, убедљиво...

По три гола у екипи Србије постигли су Душко Пијетловић и Милан Алексић, док су по два гола постигли Душан Мандић и Никола Јакшић.

Српски ватерполисти имају две победе на турниру, а у трећем колу, у петак од 14.20 играју против Португала.

После драматичне утакмице и тријумфа над Црном Гором, ватерполисти Србије данас су на Медитеранским играма имали много лакши посао и меч без стреса.

Србија - Француска 14:4 (4:0, 2:3, 4:0, 4:1). Најефикаснији играч меча - Милан Алексић са три гола.

Француска није била тежак ривал и добро је дошла као противник у тренутку када се екипа опорављала од напорних припрема у Крању.

Већ у првој четвртини Србија је преко Алексића, Јакшића, Филиповића и Пијетловића стекла четири гола вишка. У других осам минута су Французи дошли до даха, смањили разлику али су у преостале две четвртине били у потпуно подређеном положају. Српски напад је постигао осам а примио само један гол.

Искључења: Србија 8, Француска 15.

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, В. Рашовић, Ранђеловић, Ћук 1, Д. Пијетловић 3, Убовић, Алексић 3, Јакшић 2, Филиповић 1, С. Рашовић 1, С. Митровић 1, Б. Митровић.

ФРАНЦУСКА: Гарсу, Судадие 1, Кано, Пиот, Каш 1, Верну, Крусила 1, Издински, Дину 1, Мустур, Ванпеперстрет, Лепон, Фонтани.

У петак од 14.20 Србија игра против Португала, најслабијим тимом у групи.

Извор: мондо.рс/Б92