MI: Srbi lako sa Francuskom u Taragoni!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Francusku sa 14:4 (4:0, 2:3, 4:0, 4:1), u drugom kolu Mediteranskih igara u španskoj Taragoni.

Ostali sportovi 28.06.2018 | 17:00
Nova pobeda "delfina" na Mediteranskim igrama! Lako, ubedljivo...

Po tri gola u ekipi Srbije postigli su Duško Pijetlović i Milan Aleksić, dok su po dva gola postigli Dušan Mandić i Nikola Jakšić.

Srpski vaterpolisti imaju dve pobede na turniru, a u trećem kolu, u petak od 14.20 igraju protiv Portugala.

Posle dramatične utakmice i trijumfa nad Crnom Gorom, vaterpolisti Srbije danas su na Mediteranskim igrama imali mnogo lakši posao i meč bez stresa.

Srbija - Francuska 14:4 (4:0, 2:3, 4:0, 4:1). Najefikasniji igrač meča - Milan Aleksić sa tri gola.

Francuska nije bila težak rival i dobro je došla kao protivnik u trenutku kada se ekipa oporavljala od napornih priprema u Kranju.

Već u prvoj četvrtini Srbija je preko Aleksića, Jakšića, Filipovića i Pijetlovića stekla četiri gola viška. U drugih osam minuta su Francuzi došli do daha, smanjili razliku ali su u preostale dve četvrtine bili u potpuno podređenom položaju. Srpski napad je postigao osam a primio samo jedan gol.

Isključenja: Srbija 8, Francuska 15.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 2, V. Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 3, Ubović, Aleksić 3, Jakšić 2, Filipović 1, S. Rašović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

FRANCUSKA: Garsu, Sudadie 1, Kano, Piot, Kaš 1, Vernu, Krusila 1, Izdinski, Dinu 1, Mustur, Vanpeperstret, Lepon, Fontani.

U petak od 14.20 Srbija igra protiv Portugala, najslabijim timom u grupi.

Izvor: mondo.rs/B92