Ф1: Хамилтон забележио 65. побједу у каријери!

Фетел упропастио трку! Луси Хамилтон, возач Мерцедеса, остварио је 65. победу у каријери на Великој награди Француске, осмој у овогодишњем шампионату Формуле 1.  Хамилтон из Марсеја на врх табеле.  Четвороструки првак света убедљиво је тријумфовао на стази "Пол Рикар", на којој је после 10 година поново одржана трка Формуле 1.

Остали спортови 24.06.2018 | 18:00
Актуелни шампион славио је испред Макса Ферстапена, Кимија Раиконен, Данијела Рикарда и Себастијана Фетела, који је одмах на почетку трке ударио Ботаса, после чега су оба болида претрпела 'добру' штету.

На стазу је изашло безбедносно возило, Немац и Финац су пали на последња места и пут ка тријумфу Луису Хамилтону био је чист. Током трке нити једном се питање победника није доводило у питање и Британац је заслужено славио.

Хамилтон је сада првопласиран у генералном пласману (145), са 14 бодова више од Фетела (131). Трећи је Рикардо са 96 поена, Ботас је сакупио 92, док Кими Раиконен заузима четвро месту у поретку возача са 83 поена.

Као што је и написано Фетел је на старту трке ударио Ботаса, пошто је погрешио у кочењу. Поред тога избио је инцидент и између Гаслија и Окона, па је на стазу морао 'сејфти кар'.

Када се возило склонило Хамилтон се није заустављао, ишао је ка победи из круга у круг и на крају је дошао до тријумфа. Поред Хамилтона, малу победу однео је и Кими Раиконен који је одлично одвезао другу половину трке и на крају је завршио трећи.

Фетел је у осми Гран при ове сезоне ушао са минималном бодовном предношћу у односу на Хамилтона, али га је шампион из 2014, 2015. и 2017. данашњим тријумфом претекао и оставио у заостатку од 14 бодова.

Укупна поредак на ВН Француске: 1. Хамилтон, 2. Ферстапен, 3. Раиконен, 4. Рикардо, 5. Фетел, 6. Магнусен, 7. Ботас, 8. Саинц, 9. Хулкенберг, 10. Леклерк, 11. Грожан, 12. Вандорне, 13. Ериксон, 14. Хартли, 15. Сироткин. Одустали: Алонсо, Строл, Перес, Окон, Гасли.

Наредна трка у шампионату на програму је у недељу 1. јула, за Велику награду Аустрије.