Ф1: Хамилтон доминира у Француској!

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон остварио је најбрже време на другом тренингу уочи трке Формуле 1 за Велику награду Француске.

Остали спортови 23.06.2018 | 07:45
Актуелни светски првак остварио је време од 1:32,539 минута и био је 0,704 секунди бржи од возача Ред Була Данијела Рикарда.

Трећи је био Макс Верстапен из Ред Була са 1:33,271, а четврто и пето место заузели су возачи Ферарија Кими Раиконен (1:33,426) и Себастијан Фетел (1:33,689).

Валтери Ботас из Мерцедеса био је седми са 1:34,156. Хамилтон је био најбржи и на првом тренингу, испред Ботаса, Рикарда, Раиконена и Фетела.

Квалификације су на програму у суботу од 16 часова, а трка је дан касније од 16.10 на стази "Пол Рикар" у Кастелу.

Последњи пут трка Формуле 1 у Кастелу возила се 1990. године, када је победио легендарни Француз Алан Прост у Ферарију.