Тако то ради шампион Европе: 1:0, 2:0 - нокаут!

Реал Мадрид се још једним тријуфом против Гран Канарије пласирао у финале АЦБ лиге - 99:92.

Кошарка 07.06.2018 | 23:38
Тако то ради шампион Европе. Прва победа, друга победа - нокаут. Реал Мадрид је први финалиста АЦБ лиге, пошто је и као гост савладао Гран Канарију - 99:92 .  Краљеви ће сада чекати бољег из дуела Басконија и Барселона, али како играју тешко ће их неко спречити да обједине круне.

Целу утакмицу је Гран Канарија била близу, али је у другом полувремену екипа Пабла Ласа била апсолутни господар. Спуштала је и додавала гас и на крају рутински се домогла још једног тријумфа.

Истина, прво полувреме протекло је у изједначеној борби. Међутим, као много пута ове сезоне трећа четвртина је била кључна. Тада је Реал стекао осам поена предности и потом само одржавао вођство. Довољно за финале.

Сјајан у редовима домаћина био је Баез са 17 поена и савршеним шутем из игре. Некадашњи плејмејкер Црвене звезде Никола Радичевић имао је скроман учинак од четири поена (толико је постигао и Гаел Мекел).

Код Реал најбољи је био Руди Фернандез са 21 постигнутим поеном. Дончић је додао 11, а Керло 17.