Tako to radi šampion Evrope: 1:0, 2:0 - nokaut!

Real Madrid se još jednim trijufom protiv Gran Kanarije plasirao u finale ACB lige - 99:92.

Košarka 07.06.2018 | 23:38
Tako to radi šampion Evrope. Prva pobeda, druga pobeda - nokaut. Real Madrid je prvi finalista ACB lige, pošto je i kao gost savladao Gran Kanariju - 99:92 .  Kraljevi će sada čekati boljeg iz duela Baskonija i Barselona, ali kako igraju teško će ih neko sprečiti da objedine krune.

Celu utakmicu je Gran Kanarija bila blizu, ali je u drugom poluvremenu ekipa Pabla Lasa bila apsolutni gospodar. Spuštala je i dodavala gas i na kraju rutinski se domogla još jednog trijumfa.

Istina, prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi. Međutim, kao mnogo puta ove sezone treća četvrtina je bila ključna. Tada je Real stekao osam poena prednosti i potom samo održavao vođstvo. Dovoljno za finale.

Sjajan u redovima domaćina bio je Baez sa 17 poena i savršenim šutem iz igre. Nekadašnji plejmejker Crvene zvezde Nikola Radičević imao je skroman učinak od četiri poena (toliko je postigao i Gael Mekel).

Kod Real najbolji je bio Rudi Fernandez sa 21 postignutim poenom. Dončić je dodao 11, a Kerlo 17.