ЦГ: Будућност једва славила и остала у финалу!

Нидам промашио шут за титулу! Будућност шест минута пре краја имала "плус 21", а онда једва добила трећи меч финала плеј-офа и смањила вођство Морнара на 2:1.

Кошарка 29.05.2018 | 08:15
Црна Гора још није добила шампиона за сезону 2017/18.

Будућност је у драматичној завршници победила Морнар резултатом 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30), чиме је спречила госте да у Подгорици освоје прву титулу у историји.

Прецизније, нису се "плави" много питали у последњим тренуцима. Никола Ивановић седам секунди пре краја је промашио оба слободна бацања, након чега је Дерек Нидам имао прилику да донесе Баранима велико славље, али је промашио тројку са преко осам метара.

Четврта утакмица играће се у среду у "Тополици".

Будућност је већим делом меча играла много боље него у претходна два сусрета, већ у првом полувремену имала је 18 поена предности (49:31), да би у наставку додатно повећала ту предност, закључно са кошем Сеада Шеховића за 82:61, из контре у 34. минуту.

Тада су резерве Морнара започеле серију, која је до 38. минута отишла на нестварних 21:1.

Вођство Будућности сведено је на само 83:82, али шампион АБА лиге је у пенал-завршници, упркос бројним непрецизностима, некако успео да победи и макар одложи примопредају трона.

Извор: мондо.рс