CG: Budućnost jedva slavila i ostala u finalu!

Nidam promašio šut za titulu! Budućnost šest minuta pre kraja imala "plus 21", a onda jedva dobila treći meč finala plej-ofa i smanjila vođstvo Mornara na 2:1.

Košarka 29.05.2018 | 08:15
Crna Gora još nije dobila šampiona za sezonu 2017/18.

Budućnost je u dramatičnoj završnici pobedila Mornar rezultatom 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30), čime je sprečila goste da u Podgorici osvoje prvu titulu u istoriji.

Preciznije, nisu se "plavi" mnogo pitali u poslednjim trenucima. Nikola Ivanović sedam sekundi pre kraja je promašio oba slobodna bacanja, nakon čega je Derek Nidam imao priliku da donese Baranima veliko slavlje, ali je promašio trojku sa preko osam metara.

Četvrta utakmica igraće se u sredu u "Topolici".

Budućnost je većim delom meča igrala mnogo bolje nego u prethodna dva susreta, već u prvom poluvremenu imala je 18 poena prednosti (49:31), da bi u nastavku dodatno povećala tu prednost, zaključno sa košem Seada Šehovića za 82:61, iz kontre u 34. minutu.

Tada su rezerve Mornara započele seriju, koja je do 38. minuta otišla na nestvarnih 21:1.

Vođstvo Budućnosti svedeno je na samo 83:82, ali šampion ABA lige je u penal-završnici, uprkos brojnim nepreciznostima, nekako uspeo da pobedi i makar odloži primopredaju trona.

Izvor: mondo.rs