Ибишевић, Мисимовић и Спахић: Најдраже у Каунасу!
Ведад Ибишевић, Звјездан Мисимовић и Емир Спахић у пријатељској утакмици са Црном Гором у Зеници опростиће се званично од активног играња за фудбалску репрезентацију Босне и Херцеговине.
Фудбал 28.05.2018 | 14:15
Издвојио је једну утакмицу у репрезентативној каријери.
”Свака утакмица за репрезентацију БиХ има посебно мјесто, али једна је онако посебна не само за мене него за све нас, а то је она у Каунасу (када је БиХ побиједила Литванију са 1:0 и пласирала се на Свјетско првенству у Бразилу, оп.а). Она има посебно мјесто у души, срцу и глави. Ниједну не желим избрисати и не желим. Не могу ниједну назвати ружном, али неке су биле мање срећне за мене и екипу”, истакао је Спахић те нагласио да се нимало не види у тренерском послу, али да има амбиције једног дана радити у Фудбалском савезу БиХ.
Мисимовић се прије вечерашњег опроштаја присјетио дебија за БиХ у мечу са Македонијом у Скопљу у фебруару 2004. године. Не очекује, како је казао, да ће вечерас бити суза, јер већ четири године не игра за репрезентацију БиХ, али је нагласио да ће опроштај бити свакако ”специјалан дан”.
”Најлошији тренуци били су испадање од Португала у баражима за велика такмичења, а пласман на Мундијал у Бразил врхунац у репрезентативној каријери”, поручио је Мисимовић који сматра да фудбал у БиХ напредује у свим сегментима, но ”не можда брзином коју прижељкујемо”.
Ибишевић се потом нашалио да ће вечерас вјероватно мало више жалити од Мисимовића, с обзиром да је још активан фудбалер.
”Припремио сам се за дан опроштаја и свакако да ће бити посебно”, рекао је Ибишевић, а упитан "коју му је гол дражи онај; који је постигао у Каунасу или на СП против Аргентине", одговорио је:
”Онај у Каунасу”.
Утакмица БиХ – Црна Гора игра се вечерас од 18 сати на зеничком стадиону ”Билино поље”.
Извор: Анадолија/мондо.ба
Коментари / 0
Оставите коментар