ШВА - Куп: Ништа од дупле круне за Јанг Бојс!

Цириху 10. куп у историји, Сулејманијев гол само утеха! Екипа Лудовика Мањана славила у Берну са 2:1.

Фудбал 28.05.2018 | 09:00
Јанг Бојс је ове сезоне терорисао Цирих, савладао га је три пута у четири утакмице (један реми), али је сурова освета у великом финалу Купа Швајцарске. Екипа Лудовика Мањана направила је велико изненађење у Берну и домогла се 10 трофеја у националном купу, оставивши новопеченог шампиона без толико жељене дупле круне - 2:1 (1:0).

Адолф Хитер се тако поразом опростио од клуба који је предводио пуне три године, а каријеру ће наставити у Ајнтрахту из Франкфурта, као наследник Ника Ковача. Јанг Бојсу од помоћи није био погодак ни Миралема Сулејманија у 80. минуту. Тада је екипа из Берна смањила на 2:1, али није успела у потпуности да сустигне предност домаћина.

Цирих је повео раним голом Михаела Фраја, а када је Антонио Маркезано у 74. минуту дуплирао предност Мањановог састава славље је практично могло да почне. Треба напоменути да је Цирих седам минута пре другог гола остао без Папеа Сара, који је зарадио други жути картон, али је успео да постигне други гол и до краја одбрани предност.