ПЛ БиХ: Зрињски за крај "згазио" Крупу, реми Радника!

Шампион Босне и Херцеговине декласирао Крупу (4:0) на прослави треће узастопне титуле, док је Радник губио, па два пута водио, да би Широки Бријег у финишу стигао до бода у Бијељини (3:3).

Фудбал 20.05.2018 | 23:36
"Племићи" су одавно освојили трећу узастопну титулу у Премијер лиги БиХ, а у недјељу су у посљедњем колу уприличили прославу против Крупе.

Тим из кањона Тијесно је декласиран од изабраника Блажа Слишковића већ у првом полувремену, да би у наставку Зрињски мало "повукао ручну" и постигао само још један погодак.

Већ у трећем минуту Мостарце је до предности довео Милош Филиповић, предност је осам минута касније удвостручио Марко Бенцун, да би Харис Ханџић послије пола сата игре на стадиону "Под Бијелим бријегом" повисио на 3:0.

У другом дијелу, Филиповић је у 71. минуту поставио коначних 4:0. То је интернационалцу из Србије био 16. погодак у Премијер лиги БиХ за титулу и на листи најбољих стријелаца!

ЗРИЊСКИ: Пирић, Галић, Баришић, Чирјак, Ханџић, Пезер, Стојкић, Тодоровић, Јаковљевић, Бенцун, Филиповић.

КРУПА: Фејзић, Галешић, Макитан, Дујаковић, Гускић, Миросављевић, Алексић Милановић, Илић, Бановић, Марјановић.

На Градском стадиону у Бијељини, Широкобријежани су такође брзо повели, већ у четвртом минуту мрежу Сембераца погодио је Јосип Квесић, али је екипа Младена Жижовића у 20. минуту успјела да изједначи.

Гол је упостигао Филип Стојановић.

До одласка на одмор у полувремену се резултат није мијењао, а онда у наставку су виђена још четири гола, по два на обје стране.

Бијељинци су два пута водили, 2:1 и 3:2, погоцима Бешировића и Глишића, али су гости са "пецаре" успјели да стигну до ремија.

Најприје је на 2:2 изједначио поново Квесић, а онда у 89. минуту и Багарић за коначних 3:3.

РАДНИК: Ружић, Радовић, Мартиновић, Стојановић, Беширевић, Васић, Мекић, Пецо, Хаџић, Деспотовић, Окић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Квесић, Баришић, Барабан, Марић, Ћорлука, Менало, Лончар, Бегоња, Перковић, Багарић.