PL BiH: Zrinjski za kraj "zgazio" Krupu, remi Radnika!

Šampion Bosne i Hercegovine deklasirao Krupu (4:0) na proslavi treće uzastopne titule, dok je Radnik gubio, pa dva puta vodio, da bi Široki Brijeg u finišu stigao do boda u Bijeljini (3:3).

Fudbal 20.05.2018 | 23:36
"Plemići" su odavno osvojili treću uzastopnu titulu u Premijer ligi BiH, a u nedjelju su u posljednjem kolu upriličili proslavu protiv Krupe.

Tim iz kanjona Tijesno je deklasiran od izabranika Blaža Sliškovića već u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Zrinjski malo "povukao ručnu" i postigao samo još jedan pogodak.

Već u trećem minutu Mostarce je do prednosti doveo Miloš Filipović, prednost je osam minuta kasnije udvostručio Marko Bencun, da bi Haris Handžić poslije pola sata igre na stadionu "Pod Bijelim brijegom" povisio na 3:0.

U drugom dijelu, Filipović je u 71. minutu postavio konačnih 4:0. To je internacionalcu iz Srbije bio 16. pogodak u Premijer ligi BiH za titulu i na listi najboljih strijelaca!

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Jakovljević, Bencun, Filipović.

KRUPA: Fejzić, Galešić, Makitan, Dujaković, Guskić, Mirosavljević, Aleksić Milanović, Ilić, Banović, Marjanović.

Na Gradskom stadionu u Bijeljini, Širokobriježani su takođe brzo poveli, već u četvrtom minutu mrežu Semberaca pogodio je Josip Kvesić, ali je ekipa Mladena Žižovića u 20. minutu uspjela da izjednači.

Gol je upostigao Filip Stojanović.

Do odlaska na odmor u poluvremenu se rezultat nije mijenjao, a onda u nastavku su viđena još četiri gola, po dva na obje strane.

Bijeljinci su dva puta vodili, 2:1 i 3:2, pogocima Beširovića i Glišića, ali su gosti sa "pecare" uspjeli da stignu do remija.

Najprije je na 2:2 izjednačio ponovo Kvesić, a onda u 89. minutu i Bagarić za konačnih 3:3.

RADNIK: Ružić, Radović, Martinović, Stojanović, Beširević, Vasić, Mekić, Peco, Hadžić, Despotović, Okić.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Barišić, Baraban, Marić, Ćorluka, Menalo, Lončar, Begonja, Perković, Bagarić.