Ни Џерард није веровао шта види - 3:0, 3:5, 5:5!

Какав посао чека будућег менаџера Глазгов Ренџерса најбоље сведочи данашња утакмица последње рунде шампионата Шкотске.

Фудбал 13.05.2018 | 16:15
Какав посао наредног лета и следеће сезоне очекује Стивена Џерарда, будућег менаџера-дебитанта на клупи посрнулог гиганта, најбоље сведочи утакмица последњег кола шампионата Шкотске одиграна ове недеље пред 18.000 људи на "Истер Роуду".

Џерардови будући пулени, фудбалери Глазгов Ренџерса, губили су 3:0 после 22 минута, водили 3:5 и остали без победе након што је Џејмс Меклин постигао хет-трик у 93. минуту несвакидашње утакмице завршене резултатом:

Хибернијан - Глазгов Ренџерс 5:5 (3:3), уз податак да су гости меч завршили са десеторицом након искључења Џејсона Холта у 85. минуту.

Овај исход, уз први пораз Брендана Роџерса на "Селтик парку" од доласка у шкотски фудбал, значи да ће нови-стари шампион, Селтик, у квалификације за Лигу шампиона, а Абердин и Ренџерс у квалификације за Лигу Европе такмичењу у ком ће легендарни фудбалер Ливерпула, Џерард, дебитовати као менаџер у сениорском фудбалу.

Да ли ће под његовим вођством "полицајци" успети да оду корак даље у односу на прошлу сезону, када су испали већ у првој рунди од Прогреса из Луксембурга, сазнаћемо релативно брзо.

Пре тога, "Стиви Џи" имаће много посла на тренинзима екипе коју му је данас званично предао у руке одлазећи канадски стручњак, Џими Николс.

Данашњи мечеви 38. рунде плеј-оф и плеј-аут групе нису и последњи ове сезоне у Шкотској у којој ће се, поред баража за испадање из Премијер лиге, водити и велика битка на "Хемпден парку" где ће 19. маја Селтик и Мадервел играти финале ФА купа.

Роџерс ће у тој утакмици покушати да одбрани "дуплу круну", коју су "келти" прошле сезоне освојили доминацијом у првенству и шокантним голом Тома Рогића у 92. минуту финала ФА купа са Абердином за победу од 2:1.

Селтик је нешто раније освојио седму узастопну, а 49. титулу првака, у серији која је започета банкротом Ренџерса, шампиона из сезоне 2010/11, који се већ наредне обрео у петом рангу такмичења и путовао шест сезона ка повратку у елиту.