ХОЛ: Витесе и Утрехт у борби за Лигу Европе!

Домаћини славили у реванш мечевима полуфинала плеј-офа.

Фудбал 13.05.2018 | 13:00
Фудбалери Витесеа и Утрехтеа бориће се у финалу плеј-офа за место у квалификацијама за Лигу Европе следеће сезоне. Оба тима су у реванш мечевима полуфинала уписала победе од по 2:1.

Витесе је код куће победио Хаг, а из прве утакмице је донео убедљивих 5:2, тако да није било никакве дилеме. Утрехт је истим резултатом савладао Херенвен, а имао је заостатак од 4:3 из прве утакмице.

Српски интернационалац Немања Михајловић није добио прилику синоћ да заигра за Херенвен.

Утрехт је повео у 39. минуту преко Рика Штрајдера, а предност је увећао Марк ван дер Марел. Наду гостима вратио је Марко Рохас 12 минута пре краја. Ипак, одбрана Утрехта издржала је до краја за пласман у финале.

Када је у питању меч у Арнему, Витесе је повео у 32. минуту голом Тима Матавжа, а на 2:0 повисио је Мејсон Маунт у 53. минуту. Пораз гостију ублажио је Насер ел Кајати два минута касније.