РУС: Зенит испао, Краснодар посустаје, ЦСКА јури ка ЛШ!

Армејци прегазили Арсенал! Тим Викотра Гончаренка испратио госте из Туле са шест голова у мрежи.

Фудбал 06.05.2018 | 20:45
Зенит је испао из трке, Краснодар посустаје, а московски ЦСКА јури ка пласману у Лигу шампиона. И то на какав начин. Фуриозно. Без икакве сентименталности. Осетио је то на својој кожи Арсенал из Туле, који је понижен на ВЕБ Арени у оквиру 29. кола Премијер лиге Русије - 6:0 (5:0).

Арсенал данас као да је играо против Ливерпула, јер је начин на који је ЦСКА играо готово идентичан оном који ове сезоне форсира Јирген Клоп. Гости из Туле отишли су на велики одмор са пет голова у мрежи, односно, све што је домаћи тим намерио и замислио, то је и остварио. Пет шутева на гол, исто толико погодака. Бриљирао је Федор Чалов, који је остварио хет-трик погоцима у 2. минуту, 21. и 43. У међувремену су се у листу стрелаца уписали и Ахмед Муса у 11. и Александр Головин у 40. Приступ Армејаца промењен је у другом делу сусрета, али тек после трећег минута наставка када је Муса други пут затресао мрежу несрећног Игора Обухова.

Армејци су се убедљивиим слављем над ривалом, који је ове сезоне многим великаним руског фудбала био кост у грлу, вратили на треће место на табели, мада пулени Виктора Гончаренка имају прилику да у наредној, последњој рунди можда и прескоче градског ривала Спартак. У том слућају ЦСКА би избегао квалификације за најелитније континентално такмичење. Но, приоритет је завршити међу прве три екипе, и то је за сада врло реална опција.