ШПА: Еспањол шокирао Атлетико!

Еспањол шокирао Ванду, Атлетико може да изгуби друго место! Фудбалери Еспањола савладали су као гости мадридски Атлетико са 2:0 у сусрету 36. кола Ла Лиге.  "Ванда" први пут пала у Примери! Атлетико Мадрид неочекивано поражен код куће од Еспањола у 36. колу.  Еспањол објаснио Арсеналу како се то ради - Атлетико примио ДВА гола?! И то на Ванда Метрополитано стадиону!

Фудбал 06.05.2018 | 19:45
Атлетико је након пласмана у финале Лиге Европе очигледно веома опуштено ушао у меч и то су гости из Барселоне искористили да дођу до три бода.

Оба поготка постигнута су у другом полувремену – Мелендо је у 53. минуту погодио за предност гостију од 0:1, да би Баптистао у 77. минути повећао предност на коначних 0:2.

У овом сусрету се у дресу Атлетика вратио Бразилац Филипе Луис и то нешто више након месец дана од прелома ноге.

Еспањол је овом победом остао на 15. месту, док је Атлетико на другој позицији, али би могао да је изгуби.

‘Јорганџије’ имају 75 бодова, четири више од трећепласираног Реала, али и две утакмице више.

Нови стадион мадридског Атлетика "Ванда Метрополитано" био је неосвојив за клубове из Примере. До данас...

Еспањол је постао прва екипа која је савладала "јорганџије" на "Ванди" - 2:0 (0:0). Пораз се догодио у 36. колу, а то је уједно и тек пети неуспех за тима Дијега Симеонеа у шпанском првенству.

Иначе, Атлетико је на новом стадиону доживео тек три пораза. Први од Челсија у Лиги шампиона (1:2) и недавно у Купу краља од Севиље (1:2).

Атлетико није изгубио као домаћин 19 утакмица у Примери, а за то време је само пет пута играо нерешено. До данас, на осам узастопних утакмица није примио гол на "Ванди" у првенству, а ако се узму у обзир и остала такмичења - на чак 12.

Последњи пут је пораћен на свом терену, али на старом "Висенте Калдерону 25. априла прошле године од Виљареала (0:1).

Мадриђанима је сада угрожена друга позиција, јер Реал има четири бода мања, али и заостаје два меча. Додуше, "краљевски клуб" вечерас гостује Барселони.

Победу Еспањолу донели су Меландо, који је у 53. минуту шутирао с ивице казненог простора, а неспоретно је главом реаговао Стефан Савић и преварио Јана Облака.

У 77. минуту Словенац није имао никакве шансе након приземног ударца Баптистаоа са 16 метара.

Стекао се утисак да га Арсенал не би дао ни да се играло 180 минута у Мадриду. Атлетико је у реваншу полуфинала Лиге Европе изгледао као тим сигуран да не може да га прими. А данас га је примио - два пута?! Од Еспањола?! Петнаестог на табели Примере! Први голови које је Атлетико примио на Ванда Метрополитано стадиону још од 20. јануара. И на основу тога разумљивих 2:0 за госте из Барселоне.

Ове сезоне, само су шесторица фудбалера имала ту част да постигну гол на Атлетиковом буњишту. Луис Суарез, Карлос Бака, Вилијан Хозе, Порту и сада Оскар Мелендо и Лео Баптистао. Мада је Мелендо имао великодушну помоћ Стефана Савића. Нема шансе да би ушла да је црногорски репрезентативац није захватио главом и скренуо у небрањени део мреже.

Али да не буде да Еспањол није заслужио три бода у Мардиду. У 77. минуту Баптистао је добио превише простора, резантним ударцем је гађао тамо где Облак није могао да стигне. Као ретко кад успавала је одбрана Јорганџија, данас без Дијега Година који је био на поштеди.

Једина добра вест за Дијега Симеонеа - Филипе Луис се вратио после лома фибуле због које није играо још од марта. Издржао је 65 минута. Такође, за први тим је дебитовао 22-годишње десно крило из Сенегала Арона Сане. Није се прославио. Уосталом, нико од домаћина данас није.

Није ни толико битно. Друго место ће можда предати Реалу, али само је прво и битно, а оно је Барсино. Атлетиково је финале Лиге Европе са Олимпиком из Марсеља. Једино важно на крају ове сезоне.