ŠPA: Espanjol šokirao Atletiko!

Espanjol šokirao Vandu, Atletiko može da izgubi drugo mesto! Fudbaleri Espanjola savladali su kao gosti madridski Atletiko sa 2:0 u susretu 36. kola La Lige.  "Vanda" prvi put pala u Primeri! Atletiko Madrid neočekivano poražen kod kuće od Espanjola u 36. kolu.  Espanjol objasnio Arsenalu kako se to radi - Atletiko primio DVA gola?! I to na Vanda Metropolitano stadionu!

Fudbal 06.05.2018 | 19:45
Atletiko je nakon plasmana u finale Lige Evrope očigledno veoma opušteno ušao u meč i to su gosti iz Barselone iskoristili da dođu do tri boda.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu – Melendo je u 53. minutu pogodio za prednost gostiju od 0:1, da bi Baptistao u 77. minuti povećao prednost na konačnih 0:2.

U ovom susretu se u dresu Atletika vratio Brazilac Filipe Luis i to nešto više nakon mesec dana od preloma noge.

Espanjol je ovom pobedom ostao na 15. mestu, dok je Atletiko na drugoj poziciji, ali bi mogao da je izgubi.

‘Jorgandžije’ imaju 75 bodova, četiri više od trećeplasiranog Reala, ali i dve utakmice više.

Novi stadion madridskog Atletika "Vanda Metropolitano" bio je neosvojiv za klubove iz Primere. Do danas...

Espanjol je postao prva ekipa koja je savladala "jorgandžije" na "Vandi" - 2:0 (0:0). Poraz se dogodio u 36. kolu, a to je ujedno i tek peti neuspeh za tima Dijega Simeonea u španskom prvenstvu.

Inače, Atletiko je na novom stadionu doživeo tek tri poraza. Prvi od Čelsija u Ligi šampiona (1:2) i nedavno u Kupu kralja od Sevilje (1:2).

Atletiko nije izgubio kao domaćin 19 utakmica u Primeri, a za to vreme je samo pet puta igrao nerešeno. Do danas, na osam uzastopnih utakmica nije primio gol na "Vandi" u prvenstvu, a ako se uzmu u obzir i ostala takmičenja - na čak 12.

Poslednji put je poraćen na svom terenu, ali na starom "Visente Kalderonu 25. aprila prošle godine od Viljareala (0:1).

Madriđanima je sada ugrožena druga pozicija, jer Real ima četiri boda manja, ali i zaostaje dva meča. Doduše, "kraljevski klub" večeras gostuje Barseloni.

Pobedu Espanjolu doneli su Melando, koji je u 53. minutu šutirao s ivice kaznenog prostora, a nesporetno je glavom reagovao Stefan Savić i prevario Jana Oblaka.

U 77. minutu Slovenac nije imao nikakve šanse nakon prizemnog udarca Baptistaoa sa 16 metara.

Stekao se utisak da ga Arsenal ne bi dao ni da se igralo 180 minuta u Madridu. Atletiko je u revanšu polufinala Lige Evrope izgledao kao tim siguran da ne može da ga primi. A danas ga je primio - dva puta?! Od Espanjola?! Petnaestog na tabeli Primere! Prvi golovi koje je Atletiko primio na Vanda Metropolitano stadionu još od 20. januara. I na osnovu toga razumljivih 2:0 za goste iz Barselone.

Ove sezone, samo su šestorica fudbalera imala tu čast da postignu gol na Atletikovom bunjištu. Luis Suarez, Karlos Baka, Vilijan Hoze, Portu i sada Oskar Melendo i Leo Baptistao. Mada je Melendo imao velikodušnu pomoć Stefana Savića. Nema šanse da bi ušla da je crnogorski reprezentativac nije zahvatio glavom i skrenuo u nebranjeni deo mreže.

Ali da ne bude da Espanjol nije zaslužio tri boda u Mardidu. U 77. minutu Baptistao je dobio previše prostora, rezantnim udarcem je gađao tamo gde Oblak nije mogao da stigne. Kao retko kad uspavala je odbrana Jorgandžija, danas bez Dijega Godina koji je bio na poštedi.

Jedina dobra vest za Dijega Simeonea - Filipe Luis se vratio posle loma fibule zbog koje nije igrao još od marta. Izdržao je 65 minuta. Takođe, za prvi tim je debitovao 22-godišnje desno krilo iz Senegala Arona Sane. Nije se proslavio. Uostalom, niko od domaćina danas nije.

Nije ni toliko bitno. Drugo mesto će možda predati Realu, ali samo je prvo i bitno, a ono je Barsino. Atletikovo je finale Lige Evrope sa Olimpikom iz Marselja. Jedino važno na kraju ove sezone.