ШПА: Важна побједа Севиље у борби за Европу!

Фудбалери Севиље победили су на свом стадиону Реал Сосиједад са 1:0 у првој утакмици 35. кола шпанске ЛаЛиге.  Ма може и без пара! Севиља с креча до важног тријумфа, успешан деби Капароса! Бербери држе седму позицију Примере која води у квалификације за Лигу Европе.

Фудбал 04.05.2018 | 23:36
Утакмица у Севиљи донела је велику борбу на терену, али и само један гол, који је домаћина оставио у трци за директан пласман у Лигу Европа наредне сезоне.

Севиља славила голом Енвера Банеге у 47. минуту из једанаестерца, који је минут раније скривио Дијего Љоренте.

Севиља је седма са 51 бодом, док је Реал Сосиједад 10. са 46.

Севиља је пре меча са Реал Сосиједадом везала девет утакмица без победе, а онда је дошао Хоакин Капарос и изгледа унео нешто што је недостајало код Винћенца Монтеле. Иако је пристао да ради бесплатно. Дакле, не прима плату. Севиља је изгледа на том таласу позитивне енергије добила Сосиједад с 1:0 (0:0) и тако стигла до веома важна три бода.

Бербери се сада налазе на седмој позицији која је води у квалификације за Лигу Европе. Севиља је на 51 боду, Хетафе има 49, Ђирона 48, а Сосиједад је на 46 и утакмици више. Добро стоји Севиља која би могла и да се докопа можда 6. места, али би Виљареал морао баш да кикса. Тренутно Жута подморница има три бода више од Севиље.

Вратимо се на утакмицу...

Она је решена голом Евера Банеге у 47. минуту са беле тачке, коме је претходовао фаул над Сандром Рамирезом.

Није Севиља сада нешто посебно доминирала на овој утакмици, имала је и мањи посед лопте на домаћем терену, али је за разлику од времена Монтеле била конкретнија и боље се бранила од противника.

Дакле, мање времена лопта у ногама, али када је Севиља ишла напред то је било опасно по противника.

Ако Капарос настави да побеђује, ко зна, можда добије уговор и за следећу сезону. За сада ради без новца, и то му иде веома добро.

Први меч - прва победа. После девет утакмица поста и без осећаја тријумфа.

Севиља држи позицију која јој пружа излазак у Европу...