ŠPA: Važna pobjeda Sevilje u borbi za Evropu!

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom stadionu Real Sosijedad sa 1:0 u prvoj utakmici 35. kola španske LaLige.  Ma može i bez para! Sevilja s kreča do važnog trijumfa, uspešan debi Kaparosa! Berberi drže sedmu poziciju Primere koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Fudbal 04.05.2018 | 23:36
Utakmica u Sevilji donela je veliku borbu na terenu, ali i samo jedan gol, koji je domaćina ostavio u trci za direktan plasman u Ligu Evropa naredne sezone.

Sevilja slavila golom Envera Banege u 47. minutu iz jedanaesterca, koji je minut ranije skrivio Dijego Ljorente.

Sevilja je sedma sa 51 bodom, dok je Real Sosijedad 10. sa 46.

Sevilja je pre meča sa Real Sosijedadom vezala devet utakmica bez pobede, a onda je došao Hoakin Kaparos i izgleda uneo nešto što je nedostajalo kod Vinćenca Montele. Iako je pristao da radi besplatno. Dakle, ne prima platu. Sevilja je izgleda na tom talasu pozitivne energije dobila Sosijedad s 1:0 (0:0) i tako stigla do veoma važna tri boda.

Berberi se sada nalaze na sedmoj poziciji koja je vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Sevilja je na 51 bodu, Hetafe ima 49, Đirona 48, a Sosijedad je na 46 i utakmici više. Dobro stoji Sevilja koja bi mogla i da se dokopa možda 6. mesta, ali bi Viljareal morao baš da kiksa. Trenutno Žuta podmornica ima tri boda više od Sevilje.

Vratimo se na utakmicu...

Ona je rešena golom Evera Banege u 47. minutu sa bele tačke, kome je prethodovao faul nad Sandrom Ramirezom.

Nije Sevilja sada nešto posebno dominirala na ovoj utakmici, imala je i manji posed lopte na domaćem terenu, ali je za razliku od vremena Montele bila konkretnija i bolje se branila od protivnika.

Dakle, manje vremena lopta u nogama, ali kada je Sevilja išla napred to je bilo opasno po protivnika.

Ako Kaparos nastavi da pobeđuje, ko zna, možda dobije ugovor i za sledeću sezonu. Za sada radi bez novca, i to mu ide veoma dobro.

Prvi meč - prva pobeda. Posle devet utakmica posta i bez osećaja trijumfa.

Sevilja drži poziciju koja joj pruža izlazak u Evropu...