ПЛ: Тотенхем овјерио пласман у ЛШ!

Фудбалери Тотенхема победили су Вотфорд са 2:0 у последњој утакмици 36. кола енглеске Премијер лиге.  Тотенхем гаси Челсијеву наду. . . .  "Пијевци" направили корак ка трећем мјесту и још чвршће "гурнули" градског ривала ка Лиги Европе.  Није то само Кејнов тим: Ериксенов дабл-дабл! Спарси без већих проблема савладали Вотфорд - 2:0.

Фудбал 30.04.2018 | 23:16
Тотенхем је на ’Вемблију’ оправдао улогу фаворита и до предности дошао преко Делеа Алија већ у 16. минуту.

Енглески репрезентативац је искористио несебично додавање Кристијана Ериксена након лошег испуцавања голмана и тада је било јасно да ће гости тешко до позитивног резултата.

Потврда тога стигла је у финишу полувремена када је Вотфорд промашио неколико прилика, да би почетком наставка Кејн преломио питање победника – Киран Трипије му је са десног бока вратио оштру лопту у срце казненог простора, а он сталожено проследио у мрежу.

Након овог тријумфа екипа Маурисија Поћетина има 71 бод и врло је близу да математички обезбеди четврту позицију која води директно у Лигу шампиона, пошто петопласирани Челси има пет бодова мање на два кола до краја.

Вотфорд је пао на 13. место са 38 бодова.

Хари Кејн тим! Тако су називали Тотенхем ове сезоне после бруталних партија репрезентативца Енглеске. И јесте Хари Кејн носио Спарсе и такмичио се сам са собом, али... Има нешто и до Кристијана Ериксена. Репрезентативац Данске памтиће вечерашњи тријумф  над Вотфордом (2:0) који је екипу из Лондона оставио не безбедној удаљености од Челсија у борби за Лигу шампиона.

Ериксен је стигао до десете асистенције у сезони и тако ушао у анале Тотенхема (10 голова и 10 додавања у лиги). Пре њега тим подухватом могли су само да се похвале Јирген Клинсман и Емануел Адебајор.

Тотенхем је без стреса савладао Вотфорд. Поменути Ериксен је до десете асистенције у сезони стигао након што је после грешке Карнезиса послужио Деле Алија. Погодак је био неминован.

Имао је Тотенхем много више од игре и мн ого више шанси. Стршљенови нису били конкурентни. Наравно, домаћин је искористио колосалну прилику да прекине серију нешто слабијих резултата (три утакмице без победе). До другог гола Тотенхем је стигао у најбољем могућем тренутку. У 48.минуту Хари Кејн је каснио на центаршут, али је добио шансу за поправни. И ту дилеме онда није било.

Само је још математика на страни Челсија, мада је она и до сада била најјачи адут "плаваца" у рачуници која би их одвела у Лигу шампиона сљедеће сезоне.

Деле Али и Хари Кејн учинили су овог понедјељка ту шансу ривала још више теоретском.

Хари Кејн је на Вемблију постигао свој 27. гол ове сезоне.

Тотенхем - Вотфорд 2:0 (1:0)

Головима "пијеваца" послије великог кикса голмана Орестиса Карнезиса у 16. минуту и Кејнове "егзекуције" у 48. након проклизавања, четвртопласирана екипа Маурисија Покетина одмакла је пет бодова петопласираном Челсију.

Три кола прије краја, "плавцима" су тако потребна два кикса градског ривала да би успјели да га угрозе и то у овом тренутку заиста звучи као тешко остварив сценарио.

Евентуалну прилику (такође за сада - хипотетичку) екипи Антонија Контеа могао би да у посљедњем колу пружи Ливерпул, који јој тренутно "бјежи" шест бодова, уз утакмицу више. Важан податак у овом случају је то да ће се "Редси" и свргнути шампион срести предстојећег викенда, на Стамфорд бриџу.

До краја сезоне, највећи конкуренти у борби за места која воде у Лигу шампиона имаће за ривале ове противнике.

3. Ливерпул (+1) 72 бода: Челси (г), Брајтон (д)
4. Тотенхем 71 бод: Вест Бром (г), Њукасл (д), Лестер (д)