PL: Totenhem ovjerio plasman u LŠ!

Fudbaleri Totenhema pobedili su Votford sa 2:0 u poslednjoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.  Totenhem gasi Čelsijevu nadu. . . .  "Pijevci" napravili korak ka trećem mjestu i još čvršće "gurnuli" gradskog rivala ka Ligi Evrope.  Nije to samo Kejnov tim: Eriksenov dabl-dabl! Sparsi bez većih problema savladali Votford - 2:0.

Fudbal 30.04.2018 | 23:16
Totenhem je na ’Vembliju’ opravdao ulogu favorita i do prednosti došao preko Delea Alija već u 16. minutu.

Engleski reprezentativac je iskoristio nesebično dodavanje Kristijana Eriksena nakon lošeg ispucavanja golmana i tada je bilo jasno da će gosti teško do pozitivnog rezultata.

Potvrda toga stigla je u finišu poluvremena kada je Votford promašio nekoliko prilika, da bi početkom nastavka Kejn prelomio pitanje pobednika – Kiran Tripije mu je sa desnog boka vratio oštru loptu u srce kaznenog prostora, a on staloženo prosledio u mrežu.

Nakon ovog trijumfa ekipa Maurisija Poćetina ima 71 bod i vrlo je blizu da matematički obezbedi četvrtu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona, pošto petoplasirani Čelsi ima pet bodova manje na dva kola do kraja.

Votford je pao na 13. mesto sa 38 bodova.

Hari Kejn tim! Tako su nazivali Totenhem ove sezone posle brutalnih partija reprezentativca Engleske. I jeste Hari Kejn nosio Sparse i takmičio se sam sa sobom, ali... Ima nešto i do Kristijana Eriksena. Reprezentativac Danske pamtiće večerašnji trijumf  nad Votfordom (2:0) koji je ekipu iz Londona ostavio ne bezbednoj udaljenosti od Čelsija u borbi za Ligu šampiona.

Eriksen je stigao do desete asistencije u sezoni i tako ušao u anale Totenhema (10 golova i 10 dodavanja u ligi). Pre njega tim poduhvatom mogli su samo da se pohvale Jirgen Klinsman i Emanuel Adebajor.

Totenhem je bez stresa savladao Votford. Pomenuti Eriksen je do desete asistencije u sezoni stigao nakon što je posle greške Karnezisa poslužio Dele Alija. Pogodak je bio neminovan.

Imao je Totenhem mnogo više od igre i mn ogo više šansi. Stršljenovi nisu bili konkurentni. Naravno, domaćin je iskoristio kolosalnu priliku da prekine seriju nešto slabijih rezultata (tri utakmice bez pobede). Do drugog gola Totenhem je stigao u najboljem mogućem trenutku. U 48.minutu Hari Kejn je kasnio na centaršut, ali je dobio šansu za popravni. I tu dileme onda nije bilo.

Samo je još matematika na strani Čelsija, mada je ona i do sada bila najjači adut "plavaca" u računici koja bi ih odvela u Ligu šampiona sljedeće sezone.

Dele Ali i Hari Kejn učinili su ovog ponedjeljka tu šansu rivala još više teoretskom.

Hari Kejn je na Vembliju postigao svoj 27. gol ove sezone.

Totenhem - Votford 2:0 (1:0)

Golovima "pijevaca" poslije velikog kiksa golmana Orestisa Karnezisa u 16. minutu i Kejnove "egzekucije" u 48. nakon proklizavanja, četvrtoplasirana ekipa Maurisija Poketina odmakla je pet bodova petoplasiranom Čelsiju.

Tri kola prije kraja, "plavcima" su tako potrebna dva kiksa gradskog rivala da bi uspjeli da ga ugroze i to u ovom trenutku zaista zvuči kao teško ostvariv scenario.

Eventualnu priliku (takođe za sada - hipotetičku) ekipi Antonija Kontea mogao bi da u posljednjem kolu pruži Liverpul, koji joj trenutno "bježi" šest bodova, uz utakmicu više. Važan podatak u ovom slučaju je to da će se "Redsi" i svrgnuti šampion sresti predstojećeg vikenda, na Stamford bridžu.

Do kraja sezone, najveći konkurenti u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona imaće za rivale ove protivnike.

3. Liverpul (+1) 72 boda: Čelsi (g), Brajton (d)
4. Totenhem 71 bod: Vest Brom (g), Njukasl (d), Lester (d)