ГРЧ: Пријовић растурио ПАО у Атини и одвео ПАОК ка ЛШ!

Још 90 минута за титулу првог стрелца! На прагу великог успеха и Милан Раставац.

Фудбал 30.04.2018 | 15:00
У Чемпионшипу погађа Александар Митровић, сјајно пролеће има и Лука Јовић у Немачкој, а решета и Александар Пријовић у Грчкој! Голгетерска форма трилинга нападача је сјајна веста за српски фудбал пред Мундијал у Русији...

Пријовић је данас у претпоследњем колу грчког шампионата растурио Панатинаикос у Атини и са два гола био јунак победе од 3:0 над атинским Зеленима којом је ПАОК обезбедио друго место и квалификације за Лигу шампиона. Олимпијакос ће у квалификације Лигу Европе иако је разбио Панаитоликос са 4:0. Али није дочекао кикс солунских црно-белих...

Србин је начео Зелене у 27. минуту пошто је избегао офсајд после грешке домаћих. У 65. минуту је преломио питање победника пошто је маестрално завршио контранапад који је повукао и одиграо дупли пас са Пелкасом. У финишу је Скаков оверио победу...

Пријовић је стигао до 17 првенствених голова у сезони дели прво место на листи стрелаца грчког шампионата са Ансарифардом из Олимпијакоса који је данас такође постигао два гола. Последње коло ће решити и ту трку. Пријовић и ПАОК дочекују фењераша Палатнијас, Олимпијакос гостује Јањини.

А на прагу великог успеха у Гчркој је и српски стручњак Милан Раставац са Ксантијем. Данашњом минималном победом над АЕЛ Ларисом, Ксанти је наставио мртву трку са Астерас Триполисем за пето место које води у квалификације за Лигу европе. Оба тима имају по 42 бод, деле пету и шест позицију, а данас су до победа дошли у финишу утакмица. Ксанти је голом резервисте Касада у 90. минуту савладао АЕЛ Ларису, а цео меч за Раставчев тим су одиграли голман Живко Живковић и резервиста Петар Ђуричковић. Али, Астерас је истовремено направио преокрет против Смирниса. Гости су водили до 80. минуту голом Цукаласа, да би Астерас у 82. и 84. минуту преко Коцираса и Калцасапреокренуо на 2:1.

У последњем колу Раставац и Ксанти гостују Панатинаикосу, Астерас Триполис дочекује Панетоликос.