GRČ: Prijović rasturio PAO u Atini i odveo PAOK ka LŠ!

Još 90 minuta za titulu prvog strelca! Na pragu velikog uspeha i Milan Rastavac.

Fudbal 30.04.2018 | 15:00
U Čempionšipu pogađa Aleksandar Mitrović, sjajno proleće ima i Luka Jović u Nemačkoj, a rešeta i Aleksandar Prijović u Grčkoj! Golgeterska forma trilinga napadača je sjajna vesta za srpski fudbal pred Mundijal u Rusiji...

Prijović je danas u pretposlednjem kolu grčkog šampionata rasturio Panatinaikos u Atini i sa dva gola bio junak pobede od 3:0 nad atinskim Zelenima kojom je PAOK obezbedio drugo mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona. Olimpijakos će u kvalifikacije Ligu Evrope iako je razbio Panaitolikos sa 4:0. Ali nije dočekao kiks solunskih crno-belih...

Srbin je načeo Zelene u 27. minutu pošto je izbegao ofsajd posle greške domaćih. U 65. minutu je prelomio pitanje pobednika pošto je maestralno završio kontranapad koji je povukao i odigrao dupli pas sa Pelkasom. U finišu je Skakov overio pobedu...

Prijović je stigao do 17 prvenstvenih golova u sezoni deli prvo mesto na listi strelaca grčkog šampionata sa Ansarifardom iz Olimpijakosa koji je danas takođe postigao dva gola. Poslednje kolo će rešiti i tu trku. Prijović i PAOK dočekuju fenjeraša Palatnijas, Olimpijakos gostuje Janjini.

A na pragu velikog uspeha u Gčrkoj je i srpski stručnjak Milan Rastavac sa Ksantijem. Današnjom minimalnom pobedom nad AEL Larisom, Ksanti je nastavio mrtvu trku sa Asteras Tripolisem za peto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu evrope. Oba tima imaju po 42 bod, dele petu i šest poziciju, a danas su do pobeda došli u finišu utakmica. Ksanti je golom rezerviste Kasada u 90. minutu savladao AEL Larisu, a ceo meč za Rastavčev tim su odigrali golman Živko Živković i rezervista Petar Đuričković. Ali, Asteras je istovremeno napravio preokret protiv Smirnisa. Gosti su vodili do 80. minutu golom Cukalasa, da bi Asteras u 82. i 84. minutu preko Kocirasa i Kalcasapreokrenuo na 2:1.

U poslednjem kolu Rastavac i Ksanti gostuju Panatinaikosu, Asteras Tripolis dočekuje Panetolikos.