ПЛ БИХ: Борац опстао, славље у Габели!

Побједом против Челика екипа ГОШК-а обезбиједила опстанак у Премијер лиги БиХ и себи и бањалучком Борцу.

Фудбал 30.04.2018 | 09:30
Једна недјељна утакмица, она између ГОШК-а и Челика ријешила је две дилеме.

ГОШК је савладао Челик резултатом 1:0 и изборио опстанак, а  након овог резултата и бањалучки Борац је математички обезбиједио останак у највишем рангу.

Челик је након пораза остао на 25 бодова три кола прије краја, ГОШК је одмакао на недостижних 36 бодова, као и Борац који је освојио 35.

Зеничанима је сада остала само теоретска шанса за опстанак, али мало је вјеровати да могу да побиједе у све три преостала кола, а да Слобода изгуби сва три меча.

Гол одлуке на мечу у Габели постигао је Мишић у 48. минуту, послије одличног продора и центаршута Барића.

Претходно у првих 45 минута виђене су двије добре шансе, по једна на обје стране.

Стево Николић је у 31. минуту убацио за Јурину, али овај погађа пречку.

На другој страни, пет минута касније Исић је промашио стопостотну шансу када је са четри метра неометан промашио лопту.

Одличну прилику промашио је у 59. Минуту Рамић када је са четири метра шутирао преко гола.

ГОШК је успио да сачува мрежу упркос иницијативи Челика и стигао до одлучујућеа три бода у борби за опстанак.

"У првом полувремену било је тешко вријеме за игру, велика спарина, заиста тешко, честитам и једним и другима како су се борили. На полувремену договорили смо се да изађемо храбрије и да осигурамо опстанак. Честитам својим момцима, ово је велики успјех за наш клуб. Жао ми је Челика, већ три године праве исту грешку, једва остану у лиги и онда ништа се не мијења наредну сезону“, рекао је тренер ГОШК-а Феђа Дудић послије утакмице.