PL BIH: Borac opstao, slavlje u Gabeli!

Pobjedom protiv Čelika ekipa GOŠK-a obezbijedila opstanak u Premijer ligi BiH i sebi i banjalučkom Borcu.

Fudbal 30.04.2018 | 09:30
Jedna nedjeljna utakmica, ona između GOŠK-a i Čelika riješila je dve dileme.

GOŠK je savladao Čelik rezultatom 1:0 i izborio opstanak, a  nakon ovog rezultata i banjalučki Borac je matematički obezbijedio ostanak u najvišem rangu.

Čelik je nakon poraza ostao na 25 bodova tri kola prije kraja, GOŠK je odmakao na nedostižnih 36 bodova, kao i Borac koji je osvojio 35.

Zeničanima je sada ostala samo teoretska šansa za opstanak, ali malo je vjerovati da mogu da pobijede u sve tri preostala kola, a da Sloboda izgubi sva tri meča.

Gol odluke na meču u Gabeli postigao je Mišić u 48. minutu, poslije odličnog prodora i centaršuta Barića.

Prethodno u prvih 45 minuta viđene su dvije dobre šanse, po jedna na obje strane.

Stevo Nikolić je u 31. minutu ubacio za Jurinu, ali ovaj pogađa prečku.

Na drugoj strani, pet minuta kasnije Isić je promašio stopostotnu šansu kada je sa četri metra neometan promašio loptu.

Odličnu priliku promašio je u 59. Minutu Ramić kada je sa četiri metra šutirao preko gola.

GOŠK je uspio da sačuva mrežu uprkos inicijativi Čelika i stigao do odlučujućea tri boda u borbi za opstanak.

"U prvom poluvremenu bilo je teško vrijeme za igru, velika sparina, zaista teško, čestitam i jednim i drugima kako su se borili. Na poluvremenu dogovorili smo se da izađemo hrabrije i da osiguramo opstanak. Čestitam svojim momcima, ovo je veliki uspjeh za naš klub. Žao mi je Čelika, već tri godine prave istu grešku, jedva ostanu u ligi i onda ništa se ne mijenja narednu sezonu“, rekao je trener GOŠK-a Feđa Dudić poslije utakmice.