ПЛ: Сити осваја титулу као нико досад!

Сити аутоголом прешао "стотку", Вест Хем све више стрепи! Фудбалери Манчестер ситија убедљиво су савладали Вест Хем 4:1 на гостовању у Лондону у 36. колу Премијер лиге.  Први циљ је одавно освојен. Екипа Пепа Гвардиоле сада се трка само са рекордима.  Искаљивање беса: Сити пробио “стотку”, један гол и два бода до историје! Вест Хем на ивици амбиса! Убедљивих 4:1 на Лондон стадиону!

Фудбал 29.04.2018 | 18:00
"Грађани" су тако прешли границу од 100 постигнутих погодака у шампионату ове сезоне. Имају 102, а рекорд ПЛ је 103.

Након што је Лерој Сане постигао 99. за 1:0, јубиларни стоти гол Ситију је донео бивши бек овог тима, сада дефанзивац Вест Хема Пабло Сабалета аутоголом у 27. минуту.

Крајем првог полувремена Кресвел је смањио заостатак "Чекићара", али у другом делу Габријел Жезуз и Фернандињо користе асистенције Рахима Стерлинга и потврђују тријумф.

Док је Сити играо за своју душу јер је већ освојио титулу, Вест Хем је другим узастопним поразом, а четвртим колом без победе остао на свега три бода од зоне испадања, уочи гостовања Лестеру.

Недељама и месецима уназад познато је да је Манчестер сити шампион и одавно је питање само на који начин ће ту титулу и освојити.

А, то ради заиста маестрално.

Екипа Пепа Гвардиоле остварила је у недељу 30. победу и тако три кола пре краја изједначила Челсијев рекорд из сезоне 2016/17. Уједно, "грађани" су на гостовању Вест Хему постигли свој 102. гол у сезони и на погодак су од изједначења рекорда који такође држе плавци, постављеног 2010. године.

Иако још нису постали нови рекордери, са миром се може рећи да им још једна победа и голови неће измаћи, у сезони у којој су освојили титулу доминантније него иједан тим у Европи.

ВЕСТ ХЕМ - МАНЧЕСТЕР СИТИ 1:4 (1:2)

У недељу поподне, "грађани" су освојили 90. бод (16 више од другопласираног Јунајтеда) головима Лироја Санеа у 13. минуту, аутоголом свог некадашњег играча Пабла Забалете у 27. и хицима Габријела Жезуса у 53. и Фернандиња у 64. минуту. Једини погодак за домаће постигао је Арон Кресвел уочи полувремена, за краткотрајних 1:2.

Са друге стране, Вест Хем је ван зоне испадања, али није ван зоне угрожених, јер има само три бода више од Саутемптона, првог тима испод "црте" која дели тимове који ће у Чемпионшип од оних који ће остати у Премијер лиги.

Учесници завршних борби у Европи принуђени су да одмарају играче. Манчестер Сити не мора ништа. Титулу је одавно обезбедио, могао би Пеп Гвардиола комотно да укаже шансу неким клинцима из омладинског погона. Али не! Можда и због те фрустрације коју је изазвао неуспех у Лиги шампиона, а сигурно због тога што је само питање тренутка кад ће пасти један, а дана када и други рекорд Премијер лиге, Гвардиола је наставио да форсира најјачи тим. А такав је неухватљив за Вест Хем. И као последица, убедљивих 4:1 за Грађане на Лондон стадион.

Резултат који Вест Хем оставља на само три бода изнад Саутемптона, последњег тима испод црте које означава голи живот у Премијер лиги. И резултат који значи да је Ситију сада недостају само два бода да изједначи рекорд Челсија Жозеа Муриња, који је у сезони 2004/2005 поставио рекорд Премијер лиге завршивши сезону за 95 освојених бодова. Сити је тренутно на 93, а како до краја сезоне игра још са Хадерсфилдом, Брајтоном - оба меча код куће - тен а крају са Саутемптоном, јасно је да би могао и преко стотке.

Та магична граница већ је пребачена кад су голови у питању. Аутогол Пабла Забалете за 2:0 био је Ситијев 100. у сезони. После тога Адријанову мрежу тресли су још и Габријел Жезус и Фернандињо. Дакле, већ 102 комада у сезони. Угрожен је још један челсијев рекорд - 103 поготка из сезоне 2009/2010. Иначе, овако брзо - после 35 утакмица дакле - ту бројку од 100 голова последњи је дохватио још Евертон у сезони 1931/1932! Додуше, Карамеле су то успеле у само 32. кола.

Индивидуално? Није ту било никаквих дилема. Разлика у класи. Већ у 13. минуту Лерој Сане је довео Грађане у вођство и постао први играч у историји манчестерског клуба који је у једној сезони у Премијер лиги постигао најмање 10 голова и наместио бар још толико.  Немац је тренутно на 10 голова и 12 асистенција.

После Вест Хемовим “пет минута славе” пред крај првог полувремена, на тој краткој листи придружио му се и Рахим Стерлинг, који је данас ривалима вадио душу на памук и са три асистенције водио Сити до победе. Стерлингов учинак у сезони: 19 премијерлигашких голова и 10 асистенција.

Прва асистенција ишла је ка Габријелу Жезусу, друга ка Фернандињу.

Вест Хем је данас послужио само као статиста. Сити је плесао.