ФРА: Сент Етјен као машина!

Сент Етјен минималцем до победе! Фудбалери Сент Етјена минималним резултатом савладали су у гостима Монпеље - 1:0, у мечу 35. кола француске лиге.  Зелени уписали пету победу у последњих шест мечева, а овај пут цех је платио Монпеље.

Фудбал 27.04.2018 | 23:37
Једини гол постигао је Амума у десетом минуту меча. Монепеље је у судијској надокнади првог полувремена имао велику шансу да изједначи, али је Си промашио пенал.

Сент Етјен је пети на табели, док је Монпеље осми.

Сент Етјен граби ка Европи. Један од најтрофејнијих француских клубова у гостима је победио Монпеље са 1:0 у премијерном мечу 35. кола Лиге 1 и поново дошао до петог места на табели.

То је Сент Етјену била 13. узастопна утакмица без пораза у првенству, односно пети тријумф у последњих шест утакмица.

Гостујућа екипа је до предности дошла већ у десетом минуту када је Роман Хамума искористио додавања Ремија Кабеле и затресао мрежу.

Од тог тренутка Монпеље је кренуо свим силама напред у намери да дође до изједначења.

Идеалну прилику за то домаћин је имао у другом минуту судијске надокнаде, али Ђовани Сио није искористио пенал.

Још офанзивнији је био Монпеље у другом полувремену, укупно је упутио чак 25 удараца ка голу противника, али ни то није било довољно да макар једна лопта заврши иза леђа голмана Руфијеа.

ФРАНЦУСКА 1 - 35. КОЛО