FRA: Sent Etjen kao mašina!

Sent Etjen minimalcem do pobede! Fudbaleri Sent Etjena minimalnim rezultatom savladali su u gostima Monpelje - 1:0, u meču 35. kola francuske lige.  Zeleni upisali petu pobedu u poslednjih šest mečeva, a ovaj put ceh je platio Monpelje.

Fudbal 27.04.2018 | 23:37
Jedini gol postigao je Amuma u desetom minutu meča. Monepelje je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena imao veliku šansu da izjednači, ali je Si promašio penal.

Sent Etjen je peti na tabeli, dok je Monpelje osmi.

Sent Etjen grabi ka Evropi. Jedan od najtrofejnijih francuskih klubova u gostima je pobedio Monpelje sa 1:0 u premijernom meču 35. kola Lige 1 i ponovo došao do petog mesta na tabeli.

To je Sent Etjenu bila 13. uzastopna utakmica bez poraza u prvenstvu, odnosno peti trijumf u poslednjih šest utakmica.

Gostujuća ekipa je do prednosti došla već u desetom minutu kada je Roman Hamuma iskoristio dodavanja Remija Kabele i zatresao mrežu.

Od tog trenutka Monpelje je krenuo svim silama napred u nameri da dođe do izjednačenja.

Idealnu priliku za to domaćin je imao u drugom minutu sudijske nadoknade, ali Đovani Sio nije iskoristio penal.

Još ofanzivniji je bio Monpelje u drugom poluvremenu, ukupno je uputio čak 25 udaraca ka golu protivnika, ali ni to nije bilo dovoljno da makar jedna lopta završi iza leđa golmana Rufijea.

FRANCUSKA 1 - 35. KOLO