Барселона: Клижан "показао зубе" Надалу, али...

Недовољно оштре! Први рекет света корак је ближе одбрани титуле у Каталонији.

Тенис 27.04.2018 | 19:00
Рафаел Надал уписао је нови тријумф у Барселони и сада је на само два корака од рекордне, 11. титуле на том турниру.

Најбољи играч света је у четвртфиналу савладао Словака Мартина Клижана у два сета - 6:0, 7:5.

Шпанац је први сет добио експресно, и то "са нулом", али је Словак у наставку показао да није случајно стигао међу осам најбољих.

Клижан је први одузео Надалу сервис и повео 2:0, па је први носилац морао дуго да јури брејк. Надал је до изједначења стигао тек у десетом гему, а онда је још једном ривалу одузео сервис и окончао меч у своју корист.

Надалу је за тријумф било потребно укупно 107 минута, од чега је други сет трајао 74.

Надал ће у полуфиналу одмерити снаге са победником меча Давид Гофан (Белгија) - Роберто Баутиста Ахут (Шпанија), док ће Клижан, који је играо и квалификације, подигнуте главе напусти Барсу, након што је забележио сјајан резултат и скинуо највећи "скалп" у каријери елиминацијом Новака Ђоковића у другом колу.

Турнир у Барселони игра се за наградни фонд од 2.510.900 евра.

Извор: мондо.рс