Barselona: Kližan "pokazao zube" Nadalu, ali...

Nedovoljno oštre! Prvi reket sveta korak je bliže odbrani titule u Kataloniji.

Tenis 27.04.2018 | 19:00
Rafael Nadal upisao je novi trijumf u Barseloni i sada je na samo dva koraka od rekordne, 11. titule na tom turniru.

Najbolji igrač sveta je u četvrtfinalu savladao Slovaka Martina Kližana u dva seta - 6:0, 7:5.

Španac je prvi set dobio ekspresno, i to "sa nulom", ali je Slovak u nastavku pokazao da nije slučajno stigao među osam najboljih.

Kližan je prvi oduzeo Nadalu servis i poveo 2:0, pa je prvi nosilac morao dugo da juri brejk. Nadal je do izjednačenja stigao tek u desetom gemu, a onda je još jednom rivalu oduzeo servis i okončao meč u svoju korist.

Nadalu je za trijumf bilo potrebno ukupno 107 minuta, od čega je drugi set trajao 74.

Nadal će u polufinalu odmeriti snage sa pobednikom meča David Gofan (Belgija) - Roberto Bautista Ahut (Španija), dok će Kližan, koji je igrao i kvalifikacije, podignute glave napusti Barsu, nakon što je zabeležio sjajan rezultat i skinuo najveći "skalp" u karijeri eliminacijom Novaka Đokovića u drugom kolu.

Turnir u Barseloni igra se za nagradni fond od 2.510.900 evra.

Izvor: mondo.rs