Звезда повела против Партизана и има "меч лопту" за титулу!

Кошаркашице Црвене звезде победиле Партизан у трећој утакмици финала плеј-офа ЖКЛС. Црвено-беле од титуле дели једна победа.

Кошарка 24.04.2018 | 08:45
Кошаркашице Црвене звезде преокренуле су резултат у серији финала плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије и од тридесете титуле шампиона државе дели их још један тријумф.

Наредни меч игра се 26. априла од 20 сати, а домаћин је Партизан. Евентуална мајсторица играће се 29. априла.

После убедљиве победе у хали "Ранко Жеравица" на Новом Београду, изабранице Драгана Вуковића биле су боље и у дворани ФМП Железника - 65:54 (15:14, 17:14, 18:7, 14:19).

После првог полувремена у којем је виђена резултатски изједначена утакмица, Звезда је додала гас и на "плус четири" из првог дела додала још 11 поена предности.

Разлика од 15 поена пред одлучујућу четврту четвртину била је недостижна за црно-беле, које ће морати да победе у четвртом мечу како би продужиле финалну серију до максималних пет утакмица.

Мина Ђорђевић била је најбоља с 12 поена, док је Јована Адамовић уписала 11. У екипи Партизана Иванка Матић и Ешли Класен су постигле по 11 поена. Матић је уписала и 14 скокова.

Кључни разлог пораза "парног ваљка" су чак 29 изгубљених лопти.

Извор: мондо.рс