Zvezda povela protiv Partizana i ima "meč loptu" za titulu!

Košarkašice Crvene zvezde pobedile Partizan u trećoj utakmici finala plej-ofa ŽKLS. Crveno-bele od titule deli jedna pobeda.

Košarka 24.04.2018 | 08:45
Košarkašice Crvene zvezde preokrenule su rezultat u seriji finala plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije i od tridesete titule šampiona države deli ih još jedan trijumf.

Naredni meč igra se 26. aprila od 20 sati, a domaćin je Partizan. Eventualna majstorica igraće se 29. aprila.

Posle ubedljive pobede u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, izabranice Dragana Vukovića bile su bolje i u dvorani FMP Železnika - 65:54 (15:14, 17:14, 18:7, 14:19).

Posle prvog poluvremena u kojem je viđena rezultatski izjednačena utakmica, Zvezda je dodala gas i na "plus četiri" iz prvog dela dodala još 11 poena prednosti.

Razlika od 15 poena pred odlučujuću četvrtu četvrtinu bila je nedostižna za crno-bele, koje će morati da pobede u četvrtom meču kako bi produžile finalnu seriju do maksimalnih pet utakmica.

Mina Đorđević bila je najbolja s 12 poena, dok je Jovana Adamović upisala 11. U ekipi Partizana Ivanka Matić i Ešli Klasen su postigle po 11 poena. Matić je upisala i 14 skokova.

Ključni razlog poraza "parnog valjka" su čak 29 izgubljenih lopti.

Izvor: mondo.rs