ШПА: Реми који је угасио Селтину европску наду!

Домаћин из Вига стигао само до бода против Валенсије.  Никад лако у Вигу: После Барсе, Селта стопирала и Валенсију! Слепи мишеви само водили само четири минута, на крају 1:1.

Фудбал 22.04.2018 | 08:00
Да су победили, можда би и могли да се надају изненађењима, али овако - после само бода освојеног у дуелу са Валенсијом (1:1) - фудбалерима Селте више не вреди да се надају да ће наредне сезоне играти на међународној сцени.

Клуб из Вига четири кола пре краја сезоне има шест бодова мање од Виљареала, а чак 10 од Бетиса, уз то да поменути тимови - који се налазе на местима која воде у Лигу Европе - имају и утакмицу више да одиграју.

Валенсија је повела на Балаидосу у 59. минуту, када је Санти Мина сјајно завршио прелепо додавање Гонсала Гуедеса. Домаћин је, ипак, у 63. дошао до изједначења после лепог ударца главом Максимилијана Гомеза на центаршут Даниела Васа из прекида.

Репрезентативац Србије, Немања Радоња, није наступао за Селту због повреде.

Валенсија је прекинула низ од два узастопна пораза, пошто је освојила бод на Балаидосу против Селте. Још једном се показало колико је гостовање у Вигу тешко за фаворите, пошто се пре само четири дана на овом истом месту саплела и Барселона - 1:1 (0:0).

Гости имају далеко више разлога да жале, пошто су у 59. минуту повели преко Сантија Мине, али им је вођство било на снази свега четири минута, када је изједначење Селти донео Макси Гомез и испоставило се, поставио коначан резултат утакмице.

Валенсија је константно претила из контранапада, па је упутила више удараца ка голу противика, али је у последњих 20 минута домаћин могао до потпуог преокрета, с обзиром да је Данијел Вас промашио велику прилику пред голом Нета.

Ипак, када се све сагледа, коначан исход је можда био и најправеднији, с обзиром да ово није био меч са великим бројем изгледних прилика.

Немања Радоја није био у конкуренцији за тим Селте, док је са друге стране Немања Максимовић преседео читаву утакмицу на клупи за резервне играче.

Билбао - Леванте

*утакмице Барселона - Виљареал и Севиља - Реал Мадрид одложене су за 9. мај, због синоћ одиграног финала Купа краља, Севиља - Барселона.

ТАБЕЛА: Барселона (-1) 83, Атлетико (-1) 71, Реал (-1) 68, Валенсија 66, Бетис (-1) 55, Виљареал (-1) 51, Севиља (-1) 48, Хетафе 48, Ђирона (-1) 47, Селта 45, Сосиједад (-1) 43, Еибар 43, Билбао (-1) 40, Леганес 40, Алавес (-1) 38, Еспањол (-1) 36, Леванте (-1) 34, Депортиво 28, Лас Палмас (-1) 21, Малага (-1) 17.

Извор: мондо.рс/моззартспорт