ŠPA: Remi koji je ugasio Seltinu evropsku nadu!

Domaćin iz Viga stigao samo do boda protiv Valensije.  Nikad lako u Vigu: Posle Barse, Selta stopirala i Valensiju! Slepi miševi samo vodili samo četiri minuta, na kraju 1:1.

Fudbal 22.04.2018 | 08:00
Da su pobedili, možda bi i mogli da se nadaju iznenađenjima, ali ovako - posle samo boda osvojenog u duelu sa Valensijom (1:1) - fudbalerima Selte više ne vredi da se nadaju da će naredne sezone igrati na međunarodnoj sceni.

Klub iz Viga četiri kola pre kraja sezone ima šest bodova manje od Viljareala, a čak 10 od Betisa, uz to da pomenuti timovi - koji se nalaze na mestima koja vode u Ligu Evrope - imaju i utakmicu više da odigraju.

Valensija je povela na Balaidosu u 59. minutu, kada je Santi Mina sjajno završio prelepo dodavanje Gonsala Guedesa. Domaćin je, ipak, u 63. došao do izjednačenja posle lepog udarca glavom Maksimilijana Gomeza na centaršut Daniela Vasa iz prekida.

Reprezentativac Srbije, Nemanja Radonja, nije nastupao za Seltu zbog povrede.

Valensija je prekinula niz od dva uzastopna poraza, pošto je osvojila bod na Balaidosu protiv Selte. Još jednom se pokazalo koliko je gostovanje u Vigu teško za favorite, pošto se pre samo četiri dana na ovom istom mestu saplela i Barselona - 1:1 (0:0).

Gosti imaju daleko više razloga da žale, pošto su u 59. minutu poveli preko Santija Mine, ali im je vođstvo bilo na snazi svega četiri minuta, kada je izjednačenje Selti doneo Maksi Gomez i ispostavilo se, postavio konačan rezultat utakmice.

Valensija je konstantno pretila iz kontranapada, pa je uputila više udaraca ka golu protivika, ali je u poslednjih 20 minuta domaćin mogao do potpuog preokreta, s obzirom da je Danijel Vas promašio veliku priliku pred golom Neta.

Ipak, kada se sve sagleda, konačan ishod je možda bio i najpravedniji, s obzirom da ovo nije bio meč sa velikim brojem izglednih prilika.

Nemanja Radoja nije bio u konkurenciji za tim Selte, dok je sa druge strane Nemanja Maksimović presedeo čitavu utakmicu na klupi za rezervne igrače.

Bilbao - Levante

*utakmice Barselona - Viljareal i Sevilja - Real Madrid odložene su za 9. maj, zbog sinoć odigranog finala Kupa kralja, Sevilja - Barselona.

TABELA: Barselona (-1) 83, Atletiko (-1) 71, Real (-1) 68, Valensija 66, Betis (-1) 55, Viljareal (-1) 51, Sevilja (-1) 48, Hetafe 48, Đirona (-1) 47, Selta 45, Sosijedad (-1) 43, Eibar 43, Bilbao (-1) 40, Leganes 40, Alaves (-1) 38, Espanjol (-1) 36, Levante (-1) 34, Deportivo 28, Las Palmas (-1) 21, Malaga (-1) 17.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport