ПЛ: Час квалитетног суђења Јуветовог џелата!

Голови легенди Премијер лиге за реми у Лондону! Без победника у дуелу Вест Хема и Стоука - 1:1.  Волеј Керола поништио огромну грешку Харта! Фудбалери Стоук ситија и Вест Хема одиграли су нерешено 1:1 у последњој утакмици 33. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 16.04.2018 | 23:05
Стоук је водио од 79. минута поготком резервисте Питера Крауча који је искористио ужасну грешку голмана Џоа Харта и одбитак од шута Шаћирија послао у мрежу, али је минут пре истека регуларног тока Енди Керол донео изједначење и бод домаћину.

Кресвел је идеално центрирао са неких 40-ак метара, а корпулентни нападач ухватио волеј и послао лопту у доњи леви угао.

Интересантно је да су ’Чекићарима’ претходно поништена два поготка због офсајда и оба пута је судијска екипа донела исправну одлуку.

Екипа коју води Дејвид Мојс остала је на 14. месту са 35 бодова, док је Стоук и даље у зони испадања са 28, колико има и Саутемптон на 18. позицији.

После одлуке да досуди једанестерац за Реал Мадрид у реваншу против Јувентуса енглески арбитар Мајкл Оливер је постао планетарна звезда. И то у негативном смислу. Сви су сложни да је уништио епски дуел два гиганта.

Међутим, Оливер је показао у дуелу Вест Хема и Стоука да може квалитетно да суди. На крају је меч завршен ремијем захваљујући спретним реакцијама легендама Премијер лиге. Са једне стране је погодио Питер Крауч, али је Керол узвратио у 89.минуту и донео праведан реми у Лондону.

После слабог првог полувремена Вест Хем је кренуо много офанзивније. Чекићари су имали иницијативу и постигли гол преко Фернандеса. Није вредело. Био је у офсајду.

Одличну реакцију Мајкла Оливера и његовог тима видели смо у још једној ситуацији. Опалио јеФернандеса са 16 метара, међутим Арнаутовић, који је био у офсајду, је подигао ногу и засметао противничком голману. Довољно да заставица буде подигнута.

Чинило се да гол Стоука виси у ваздуху... Међутим, Стоук се у том 79.минуту одважио да крене у озбиљан напад. Шаћири је опалио са 18 метара, врло је несигурно интервенисао Џо арт и испустио лопту. Довољно да то осети Питер Крауч и из неспосредне близине закуца лопту у мрежу.

Није то обесхрабрило домаћина. Кренуо је на све или ништа Дејвид Мојес, убацио у игру Керола. Био је то погодак у центар мете. Одлично је реаговао времешни нападач после центаршута са леве стране, ухватио волеј и савладао одличног Бутланда. За праведан реми у 89.минуту.