PL: Čas kvalitetnog suđenja Juvetovog dželata!

Golovi legendi Premijer lige za remi u Londonu! Bez pobednika u duelu Vest Hema i Stouka - 1:1.  Volej Kerola poništio ogromnu grešku Harta! Fudbaleri Stouk sitija i Vest Hema odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 16.04.2018 | 23:05
Stouk je vodio od 79. minuta pogotkom rezerviste Pitera Krauča koji je iskoristio užasnu grešku golmana Džoa Harta i odbitak od šuta Šaćirija poslao u mrežu, ali je minut pre isteka regularnog toka Endi Kerol doneo izjednačenje i bod domaćinu.

Kresvel je idealno centrirao sa nekih 40-ak metara, a korpulentni napadač uhvatio volej i poslao loptu u donji levi ugao.

Interesantno je da su ’Čekićarima’ prethodno poništena dva pogotka zbog ofsajda i oba puta je sudijska ekipa donela ispravnu odluku.

Ekipa koju vodi Dejvid Mojs ostala je na 14. mestu sa 35 bodova, dok je Stouk i dalje u zoni ispadanja sa 28, koliko ima i Sautempton na 18. poziciji.

Posle odluke da dosudi jedanesterac za Real Madrid u revanšu protiv Juventusa engleski arbitar Majkl Oliver je postao planetarna zvezda. I to u negativnom smislu. Svi su složni da je uništio epski duel dva giganta.

Međutim, Oliver je pokazao u duelu Vest Hema i Stouka da može kvalitetno da sudi. Na kraju je meč završen remijem zahvaljujući spretnim reakcijama legendama Premijer lige. Sa jedne strane je pogodio Piter Krauč, ali je Kerol uzvratio u 89.minutu i doneo pravedan remi u Londonu.

Posle slabog prvog poluvremena Vest Hem je krenuo mnogo ofanzivnije. Čekićari su imali inicijativu i postigli gol preko Fernandesa. Nije vredelo. Bio je u ofsajdu.

Odličnu reakciju Majkla Olivera i njegovog tima videli smo u još jednoj situaciji. Opalio jeFernandesa sa 16 metara, međutim Arnautović, koji je bio u ofsajdu, je podigao nogu i zasmetao protivničkom golmanu. Dovoljno da zastavica bude podignuta.

Činilo se da gol Stouka visi u vazduhu... Međutim, Stouk se u tom 79.minutu odvažio da krene u ozbiljan napad. Šaćiri je opalio sa 18 metara, vrlo je nesigurno intervenisao Džo art i ispustio loptu. Dovoljno da to oseti Piter Krauč i iz nesposredne blizine zakuca loptu u mrežu.

Nije to obeshrabrilo domaćina. Krenuo je na sve ili ništa Dejvid Mojes, ubacio u igru Kerola. Bio je to pogodak u centar mete. Odlično je reagovao vremešni napadač posle centaršuta sa leve strane, uhvatio volej i savladao odličnog Butlanda. Za pravedan remi u 89.minutu.