Цвајта: Шта то уради, црни Слободане?!

Хоће ли аутогол српског интернационалца избацити Дармштат из Цвајте?

Фудбал 16.04.2018 | 10:15
Нема среће Слободан Медојевић у Дармштату. Једва је дочекао данас после пет утакмица да буде стартер, али се није прославио. Његов аутогол у финишу првог полувремена могао би скупо да копшта Љиљане статуса у Цвајти пошто четири кола пре краја имају исто толико бодова мањка од позиције која гарантује пласман барем у бараж за опстанак.

Ајнтрахт из Брауншвајга однео је бод из Дармштата после занимљивих 90. минута. Повели су гости преко несрећног Медојевића у 39, али их је на крају сачувао најбољи играч Тобијас Кемпе са беле тачке у 73. минуту. Бод који мало тога доноси Љиљанима пошто је безбедна зона и даље на поприличној удаљености и морају под хитно да побеђују ако желе да изборе опстанак.

Што се тиче осталих мечева данашњег програма наставља се права драма. И даље је Цвајта потпуно луда лига, тимове од четвртог до 13. места раздваја само седам бодова, а највеће изненађење направио је Хејденхајм који је на свом терену нанео трећи узастопни пораз лидеру Фортуни из Дизелдорфа. Сјајан погодак Јапанца Усамија није могао да спречи потом првопласираног тима за који се побринуо двоструки стрелац Никола Доведан.

Пораз и кикс Фортуне није искористио њен први пратилац Нирнберг, који је ремизирао у Инголштату као гост (1:1) и смањио заостатак на само два бода.