Cvajta: Šta to uradi, crni Slobodane?!

Hoće li autogol srpskog internacionalca izbaciti Darmštat iz Cvajte?

Fudbal 16.04.2018 | 10:15
Nema sreće Slobodan Medojević u Darmštatu. Jedva je dočekao danas posle pet utakmica da bude starter, ali se nije proslavio. Njegov autogol u finišu prvog poluvremena mogao bi skupo da kopšta Ljiljane statusa u Cvajti pošto četiri kola pre kraja imaju isto toliko bodova manjka od pozicije koja garantuje plasman barem u baraž za opstanak.

Ajntraht iz Braunšvajga odneo je bod iz Darmštata posle zanimljivih 90. minuta. Poveli su gosti preko nesrećnog Medojevića u 39, ali ih je na kraju sačuvao najbolji igrač Tobijas Kempe sa bele tačke u 73. minutu. Bod koji malo toga donosi Ljiljanima pošto je bezbedna zona i dalje na popriličnoj udaljenosti i moraju pod hitno da pobeđuju ako žele da izbore opstanak.

Što se tiče ostalih mečeva današnjeg programa nastavlja se prava drama. I dalje je Cvajta potpuno luda liga, timove od četvrtog do 13. mesta razdvaja samo sedam bodova, a najveće iznenađenje napravio je Hejdenhajm koji je na svom terenu naneo treći uzastopni poraz lideru Fortuni iz Dizeldorfa. Sjajan pogodak Japanca Usamija nije mogao da spreči potom prvoplasiranog tima za koji se pobrinuo dvostruki strelac Nikola Dovedan.

Poraz i kiks Fortune nije iskoristio njen prvi pratilac Nirnberg, koji je remizirao u Ingolštatu kao gost (1:1) i smanjio zaostatak na samo dva boda.