Чемпионшип: Не може Митровић да га да на свакој? Ма, може!

Звер не стаје – Митар донео нови тријумф Фуламу! Српски репрезентативац Александар Митровић наставља са сјајним партијама од када је дошао у Фулам и опет је поготком обезбедио нови тријумф своје екипе.  Девети гол српског репрезентативца на 12 утакмица у Фуламу! Невиђена форма!

Фудбал 07.04.2018 | 19:50
Екипа Славише Јокановића је победила са 1:0 екипу Шефилда на гостовању, стрелац јединог гола је био Митровић у 79. минуту.

Он је сјајно испратио акцију по левој страни, са које је Сесењон идеално центрирао на другу стативу и омогућио нашем играчу да закуца лопту у мрежу.

Фулам, који је био много бољи тим у мечу са Шефилдом, искористио је пораз Кардифа и сада има два бода мање и утакмицу више од Велшана, који су други и тренутно заузимају позицију која директно води у Премијер лигу.

Митровић се препородио од доласка код Славише Јокановића и већ постигао девет голова за Фулам.

"Даћу свом сину име по Митровићу. Најлакша одлука у животу", писало је у једном од коментара на друштвеним мрежама после новог гола Александра Митровића којим је у 78. минуту на асистенцију Рајана Сесењона донео три бода екипи Славише Јокановића на гостовању Шефилд Венздеју - 0:1 (0:0).

Ово је Митровићу девети гол на 12 утакмица! Какав скор! Каква форма. Потпуно је "подивљао" у Чемпионшипу после одласка из Њукасла. А све је на неки начин и крунисао наградом за најбољег играча месеца марта.

Фулам је овако везао своју 18. утакмицу без пораза.

Није то било лако гостовање за Фулам, ни најмање, а то говори и чињеница да је "чекао" све до 78. минута како би задао једини и прави ударац домаћину. Шефилд је пре ове утакмице имао три везане победе и то врло убедљиве, али против Митровића нису имали решење...

Фулам сада има 78 освојених бодова, другопласирани Кардиф је на 80 и још игра против Астон Виле у уторак на тешком гостовању. Код једног од најбољих домаћина у лиги, екипе која је на четвртом месту на табели.

Митар би овом серијом победа могао да одведе Фулам до друге позиције и места које води директно у Премијер лигу! Није још готово, има још пет кола до краја првенства. Кардиф има шест утакмица до краја, Колибари пет. Све је могуће. Али једно је сигурно. Довођење Митровића у Фулам на позајмицу је најбоља одлука Јокановића ове сезоне.

Када је Рафа Бенитез рекао да би Митровић требало да постигне 20 или 25 голова у Чемпионшипу па онда да се "јави"... Па, иде Митар ка тој бројци.

А да ли уопште треба да помињемо то колико је важно што се најбољи шпиц репрезентације Србије овако распуцао практично врло близу Светског првенства које нас очекује од 14. јуна у Русији.

Са оваквом формом могао би да буде велико оружје Орловима. У озбиљном је налету. Који траје.

ЕНГЛЕСКА 2 - 41. КОЛО