Čempionšip: Ne može Mitrović da ga da na svakoj? Ma, može!

Zver ne staje – Mitar doneo novi trijumf Fulamu! Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nastavlja sa sjajnim partijama od kada je došao u Fulam i opet je pogotkom obezbedio novi trijumf svoje ekipe.  Deveti gol srpskog reprezentativca na 12 utakmica u Fulamu! Neviđena forma!

Fudbal 07.04.2018 | 19:50
Ekipa Slaviše Jokanovića je pobedila sa 1:0 ekipu Šefilda na gostovanju, strelac jedinog gola je bio Mitrović u 79. minutu.

On je sjajno ispratio akciju po levoj strani, sa koje je Sesenjon idealno centrirao na drugu stativu i omogućio našem igraču da zakuca loptu u mrežu.

Fulam, koji je bio mnogo bolji tim u meču sa Šefildom, iskoristio je poraz Kardifa i sada ima dva boda manje i utakmicu više od Velšana, koji su drugi i trenutno zauzimaju poziciju koja direktno vodi u Premijer ligu.

Mitrović se preporodio od dolaska kod Slaviše Jokanovića i već postigao devet golova za Fulam.

"Daću svom sinu ime po Mitroviću. Najlakša odluka u životu", pisalo je u jednom od komentara na društvenim mrežama posle novog gola Aleksandra Mitrovića kojim je u 78. minutu na asistenciju Rajana Sesenjona doneo tri boda ekipi Slaviše Jokanovića na gostovanju Šefild Venzdeju - 0:1 (0:0).

Ovo je Mitroviću deveti gol na 12 utakmica! Kakav skor! Kakva forma. Potpuno je "podivljao" u Čempionšipu posle odlaska iz Njukasla. A sve je na neki način i krunisao nagradom za najboljeg igrača meseca marta.

Fulam je ovako vezao svoju 18. utakmicu bez poraza.

Nije to bilo lako gostovanje za Fulam, ni najmanje, a to govori i činjenica da je "čekao" sve do 78. minuta kako bi zadao jedini i pravi udarac domaćinu. Šefild je pre ove utakmice imao tri vezane pobede i to vrlo ubedljive, ali protiv Mitrovića nisu imali rešenje...

Fulam sada ima 78 osvojenih bodova, drugoplasirani Kardif je na 80 i još igra protiv Aston Vile u utorak na teškom gostovanju. Kod jednog od najboljih domaćina u ligi, ekipe koja je na četvrtom mestu na tabeli.

Mitar bi ovom serijom pobeda mogao da odvede Fulam do druge pozicije i mesta koje vodi direktno u Premijer ligu! Nije još gotovo, ima još pet kola do kraja prvenstva. Kardif ima šest utakmica do kraja, Kolibari pet. Sve je moguće. Ali jedno je sigurno. Dovođenje Mitrovića u Fulam na pozajmicu je najbolja odluka Jokanovića ove sezone.

Kada je Rafa Benitez rekao da bi Mitrović trebalo da postigne 20 ili 25 golova u Čempionšipu pa onda da se "javi"... Pa, ide Mitar ka toj brojci.

A da li uopšte treba da pominjemo to koliko je važno što se najbolji špic reprezentacije Srbije ovako raspucao praktično vrlo blizu Svetskog prvenstva koje nas očekuje od 14. juna u Rusiji.

Sa ovakvom formom mogao bi da bude veliko oružje Orlovima. U ozbiljnom je naletu. Koji traje.

ENGLESKA 2 - 41. KOLO