ШПА: Хет-трик Аспаса, Селта декласирала Севиљу!

Фудбалери Селте декласирали су Севиљу победом са 4:0 у Вигу, у 31. колу Ла Лиге.  Севиља озбиљно уздрмана, Европа неизвесна! Убедљив пораз екипе Винћенца Монтеле у Вигу.  Аспас је гол-машина: Селта испрашила Севиљу! Екипа Винћенца Монтеле примила четири гола пред пут у Минхен на реванш са Бајерном.

Фудбал 07.04.2018 | 19:40
Селта је водила на полувремену аутоголом Гиљермеа Аране, а потом је Јаго Аспас у хет-триком у другом делу нанео дебакл Севиљи.

Севиља је већ четири утакмице без победе. Сада је седма на табели са 46 бодова.

Селта је победила после три утакмице и девета је на табели шпанског првенства са 43 бода.

Српски интернационалац Немања Радоја играо је од 74. минута када је заменио Васа.

Само једна победа Севиље у последњих пет утакмица!

Јесте она врло значајна - против Манчестер јунајтеда на Олд Трафорду, али су од тада уследили пораз од Леганеса (1:2) и реми са Барселоном (2:2) у Примери, па пораз од Бајерн Минхена на домаћем терену (1:2) у првом дуелу четвртфинала Лиге шампиона, а најновији је дебакл у првенство Шпаније, који је екипа Винћенца Монтеле доживела у Вигу:

Селта - Севиља 4:0 (1:0).

Сјајну партију пружио је Иаго Аспас, стрелац хет-трика, али је госте аутоголом начео Арана у финишу првог полувремена.

Севиља је овим поразом пружила шансу Виљареалу и Бетису да јој побегну, а Ђирони да је престигне у борби за пето место које води директно у Лигу Европе, али и шесто које доноси квалификације.

Немања Радоја је одиграо последњих 15 минута за Селту.

Севиља је очигледно мислима већ у Минхену на утакмици са Бајерном у Лиги шампиона, а то јој се обило о главу на гостовању у срцу Галиције. Фудбалери Селте славили су са 4:0 у 31. колу Примере и најавили борбу за пласман у Лигу Европе до самог краја.

И не само то. Навијачи Селте дочекали су победу над Севиљом после серије од пет утакмица без успеха. А као и у већини утакмица у досадашњем току сезоне, јунак Селте био је нападач Јаго Аспас који је постигао хет-трик, други у сезони колико имају и Меси, Гризман и Роналдо.

Момак који је својевремено у Ливерпулу за целу сезону дао само један гол, наставио је да показује колико му је пријао повратак у родну Галицију.

Против Севиље за само три минута, у 57. и 60, спаковао два комада, а домаћин је широм отворио врата победе која би могла много да му значи у завршници сезоне. У оба случаја асистирао му је Пабло Ернандез.

Сјајну партију Аспас је заокружио трећим голом у 78. минуту, али ваља напоменути и да Севиља није имала среће, односно да је по приказаној игри заслужила да постигне макар један гол.

А госте је малер потерао још у 38. минуту, када је Гиљерме Арана затресао сопствену мрежу.