ŠPA: Het-trik Aspasa, Selta deklasirala Sevilju!

Fudbaleri Selte deklasirali su Sevilju pobedom sa 4:0 u Vigu, u 31. kolu La Lige.  Sevilja ozbiljno uzdrmana, Evropa neizvesna! Ubedljiv poraz ekipe Vinćenca Montele u Vigu.  Aspas je gol-mašina: Selta isprašila Sevilju! Ekipa Vinćenca Montele primila četiri gola pred put u Minhen na revanš sa Bajernom.

Fudbal 07.04.2018 | 19:40
Selta je vodila na poluvremenu autogolom Giljermea Arane, a potom je Jago Aspas u het-trikom u drugom delu naneo debakl Sevilji.

Sevilja je već četiri utakmice bez pobede. Sada je sedma na tabeli sa 46 bodova.

Selta je pobedila posle tri utakmice i deveta je na tabeli španskog prvenstva sa 43 boda.

Srpski internacionalac Nemanja Radoja igrao je od 74. minuta kada je zamenio Vasa.

Samo jedna pobeda Sevilje u poslednjih pet utakmica!

Jeste ona vrlo značajna - protiv Mančester junajteda na Old Trafordu, ali su od tada usledili poraz od Leganesa (1:2) i remi sa Barselonom (2:2) u Primeri, pa poraz od Bajern Minhena na domaćem terenu (1:2) u prvom duelu četvrtfinala Lige šampiona, a najnoviji je debakl u prvenstvo Španije, koji je ekipa Vinćenca Montele doživela u Vigu:

Selta - Sevilja 4:0 (1:0).

Sjajnu partiju pružio je Iago Aspas, strelac het-trika, ali je goste autogolom načeo Arana u finišu prvog poluvremena.

Sevilja je ovim porazom pružila šansu Viljarealu i Betisu da joj pobegnu, a Đironi da je prestigne u borbi za peto mesto koje vodi direktno u Ligu Evrope, ali i šesto koje donosi kvalifikacije.

Nemanja Radoja je odigrao poslednjih 15 minuta za Seltu.

Sevilja je očigledno mislima već u Minhenu na utakmici sa Bajernom u Ligi šampiona, a to joj se obilo o glavu na gostovanju u srcu Galicije. Fudbaleri Selte slavili su sa 4:0 u 31. kolu Primere i najavili borbu za plasman u Ligu Evrope do samog kraja.

I ne samo to. Navijači Selte dočekali su pobedu nad Seviljom posle serije od pet utakmica bez uspeha. A kao i u većini utakmica u dosadašnjem toku sezone, junak Selte bio je napadač Jago Aspas koji je postigao het-trik, drugi u sezoni koliko imaju i Mesi, Grizman i Ronaldo.

Momak koji je svojevremeno u Liverpulu za celu sezonu dao samo jedan gol, nastavio je da pokazuje koliko mu je prijao povratak u rodnu Galiciju.

Protiv Sevilje za samo tri minuta, u 57. i 60, spakovao dva komada, a domaćin je širom otvorio vrata pobede koja bi mogla mnogo da mu znači u završnici sezone. U oba slučaja asistirao mu je Pablo Ernandez.

Sjajnu partiju Aspas je zaokružio trećim golom u 78. minutu, ali valja napomenuti i da Sevilja nije imala sreće, odnosno da je po prikazanoj igri zaslužila da postigne makar jedan gol.

A goste je maler poterao još u 38. minutu, kada je Giljerme Arana zatresao sopstvenu mrežu.