БЛ: Лоше вече Вељковића и Вердера!

Хановер оверио опстанак у Бундеслиги! Фудбалери Хановера победили су Вердер из Бремена са 2:1 у првом мечу 29. кола немачке Бундеслиге.  Хановер - коначно! Каква брука Лангкампа. . . ! Први тријумф над Вердером после две и по године и прекид црне серије од пет пораза!

Фудбал 06.04.2018 | 23:14
Вердер поражен 2:1 на гостовању Хановеру. Српски репрезентативац Милош Вељковић лоше реаговао код оба гола домаћих.

Хановер је све дилеме око победника решио већ у првом полувремену, пошто су мрежу гостију погађали Харник у 17. и Клаус у 42. минуту.

Једино што су гости из Бремена успели јесте ублаже пораз преко Белфодила у 74. минуту.

Домаћин је остварио важан тријумф и извесно ће обезбедити опстанак, пошто се сада налази на 13. позицији са 35 бодова, једним мање од данашњег противника.

Српски репрезентативац Милош Вељковић одиграо је читаву утакмицу у пораженом саставу.

У суботу би Бундеслига могла да добије новог-старог шампиона, уколико Бајерн савлада Аугзбург у гостима.

Фудбалери Хановера у премијерном мечу 29. кола Бундеслиге показали су да нису заборавили да играју фудбал и послије поста дугог два мјесеца коначно стигли до побједе.

Хановер је савладао Вердер резултатом 2:1 головима Харника и Клауса у првих 45 минута и тако прекинуо црну серију од шест утакмица без побједе, односно ПЕТ везаних пораза.

Прекинута је и серија Вердера који је послије пет мечева без пораза, односно три везане побједе, морао да честита противнику на тријумфу.

Екипа Флоријана Кофелдта у посљедње вријеме била је у одличној форми све до гостовања Хановеру, гдје је и посљедњи пут доживјела пораз голом Санеа, који је пропустио вечерашњи меч због побједе.

Хановер је питање побједника у петак увече ријешио у првом полувремену послије добре реакције свог навалног реда, али и лоше реакције гостујућих дефанзиваца, међу којима и Милоша Вељковића.

Српски репрезентативац није искључиви кривац за голове, али је код оба поготка лоше реаговао.

У 17. минуту Вељковић је „искочио“ да блокира додавање на бок у чему није успио, а у наставку акције услиједио је центаршут и погодак Харника за вођство Харника.

Код другог поготка домаћих видјели смо још лошију реакцију Вељковића и управо он посљедњи је дирао лопту прије него што је Клаус са само неколико метара погодио мрежу.

Претходно је везњак домаћих Бакалорц пребацио лопту преко голмана Павленке, а одбрана Вердера већ се помирила са поготком. Лопта се, међутим, одбила од стативу, а Вељковић је покушао да петом некако отклони опасност, али неуспјешно.

Након вођства домаћих 2:0 Вердер је у наставку заиграо офанзивније и успио да врати неизвјесност у меч поготком Белфодила у 74. минуту. Имао је штопер гостију Лангкамп прилику  судијској надокнади да донесе свом тиму бод, али је са четири метра шутирао преко гола.

Након овог пораза Вердер је на 13. позицији, али не смије себи дозволити опуштање у финишу сезоне. Екипа из Бремена пет кола прије краја има десет бодова више од екипа које су у зони испадања.

ПЕТАК ПРИЈЕ ТРИНАЕСТОГ

Вердер је поразом од Хановер наставио традицију лоших партија петком. Био је ово њихов десети пораз у 15 мечева које су одиграли петком, а само једном освојили су сва три бода.

Фудбалери Хановера повукли су ручну кочницу, зауставили слободан пад и остварили победу после готово два пуна месеца поста! Након ремија на гостовању Келну, онда и црне серије од пет пораза Хановер је на свом терену савладао Вердер са 2:1 (2:0) и тако практично потписао останак у Бундеслиги!

Хановер сада има девет бодова више у односу на Мајнц (утакмица мање), који се клати на танкој линији између сигурног опстанка и плеј-оф утакмице. Што би пет кола пре краја требало да буде довољно за миран финиш сезоне. Келн, примера ради, има 15 бодова мање и утакмицу мање од Хановера, а у оптицају је овосезонском учеснику Лиге Европе остало још 18 бодова.

Хановер је победу уписао практично већ после уводних 45 минута, када је резултат на семафору гласио - 2:0.

Прво је искусни центарфор Мартин Харник искористио оштар центаршут Алборноза с левог бока, да би нешто касније Феликс Клаус искористио велику гужву у петерцу и после мајсторског потеза Харника вратио лопту у мрежу.

Трачак наде средином другог полувремена донео је Ишак Белфодил после неочекиване, али и врхунске асистенције Томаса Дилејнија, с тим да се резултат до краја више није мењао. Мада, Вердер је у последњим тренуцима пропустио шансу да са једним бодом оде кући! Тачније, то је учинио Себастијан Лангкамп, који се прописно обрукао пошто је промашио цео гол из непосредне близине...

Потенцијални српски репрезентативац Милош Вељковић одиграо је свих 90 минута.