BL: Loše veče Veljkovića i Verdera!

Hanover overio opstanak u Bundesligi! Fudbaleri Hanovera pobedili su Verder iz Bremena sa 2:1 u prvom meču 29. kola nemačke Bundeslige.  Hanover - konačno! Kakva bruka Langkampa. . . ! Prvi trijumf nad Verderom posle dve i po godine i prekid crne serije od pet poraza!

Fudbal 06.04.2018 | 23:14
Verder poražen 2:1 na gostovanju Hanoveru. Srpski reprezentativac Miloš Veljković loše reagovao kod oba gola domaćih.

Hanover je sve dileme oko pobednika rešio već u prvom poluvremenu, pošto su mrežu gostiju pogađali Harnik u 17. i Klaus u 42. minutu.

Jedino što su gosti iz Bremena uspeli jeste ublaže poraz preko Belfodila u 74. minutu.

Domaćin je ostvario važan trijumf i izvesno će obezbediti opstanak, pošto se sada nalazi na 13. poziciji sa 35 bodova, jednim manje od današnjeg protivnika.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je čitavu utakmicu u poraženom sastavu.

U subotu bi Bundesliga mogla da dobije novog-starog šampiona, ukoliko Bajern savlada Augzburg u gostima.

Fudbaleri Hanovera u premijernom meču 29. kola Bundeslige pokazali su da nisu zaboravili da igraju fudbal i poslije posta dugog dva mjeseca konačno stigli do pobjede.

Hanover je savladao Verder rezultatom 2:1 golovima Harnika i Klausa u prvih 45 minuta i tako prekinuo crnu seriju od šest utakmica bez pobjede, odnosno PET vezanih poraza.

Prekinuta je i serija Verdera koji je poslije pet mečeva bez poraza, odnosno tri vezane pobjede, morao da čestita protivniku na trijumfu.

Ekipa Florijana Kofeldta u posljednje vrijeme bila je u odličnoj formi sve do gostovanja Hanoveru, gdje je i posljednji put doživjela poraz golom Sanea, koji je propustio večerašnji meč zbog pobjede.

Hanover je pitanje pobjednika u petak uveče riješio u prvom poluvremenu poslije dobre reakcije svog navalnog reda, ali i loše reakcije gostujućih defanzivaca, među kojima i Miloša Veljkovića.

Srpski reprezentativac nije isključivi krivac za golove, ali je kod oba pogotka loše reagovao.

U 17. minutu Veljković je „iskočio“ da blokira dodavanje na bok u čemu nije uspio, a u nastavku akcije uslijedio je centaršut i pogodak Harnika za vođstvo Harnika.

Kod drugog pogotka domaćih vidjeli smo još lošiju reakciju Veljkovića i upravo on posljednji je dirao loptu prije nego što je Klaus sa samo nekoliko metara pogodio mrežu.

Prethodno je veznjak domaćih Bakalorc prebacio loptu preko golmana Pavlenke, a odbrana Verdera već se pomirila sa pogotkom. Lopta se, međutim, odbila od stativu, a Veljković je pokušao da petom nekako otkloni opasnost, ali neuspješno.

Nakon vođstva domaćih 2:0 Verder je u nastavku zaigrao ofanzivnije i uspio da vrati neizvjesnost u meč pogotkom Belfodila u 74. minutu. Imao je štoper gostiju Langkamp priliku  sudijskoj nadoknadi da donese svom timu bod, ali je sa četiri metra šutirao preko gola.

Nakon ovog poraza Verder je na 13. poziciji, ali ne smije sebi dozvoliti opuštanje u finišu sezone. Ekipa iz Bremena pet kola prije kraja ima deset bodova više od ekipa koje su u zoni ispadanja.

PETAK PRIJE TRINAESTOG

Verder je porazom od Hanover nastavio tradiciju loših partija petkom. Bio je ovo njihov deseti poraz u 15 mečeva koje su odigrali petkom, a samo jednom osvojili su sva tri boda.

Fudbaleri Hanovera povukli su ručnu kočnicu, zaustavili slobodan pad i ostvarili pobedu posle gotovo dva puna meseca posta! Nakon remija na gostovanju Kelnu, onda i crne serije od pet poraza Hanover je na svom terenu savladao Verder sa 2:1 (2:0) i tako praktično potpisao ostanak u Bundesligi!

Hanover sada ima devet bodova više u odnosu na Majnc (utakmica manje), koji se klati na tankoj liniji između sigurnog opstanka i plej-of utakmice. Što bi pet kola pre kraja trebalo da bude dovoljno za miran finiš sezone. Keln, primera radi, ima 15 bodova manje i utakmicu manje od Hanovera, a u opticaju je ovosezonskom učesniku Lige Evrope ostalo još 18 bodova.

Hanover je pobedu upisao praktično već posle uvodnih 45 minuta, kada je rezultat na semaforu glasio - 2:0.

Prvo je iskusni centarfor Martin Harnik iskoristio oštar centaršut Albornoza s levog boka, da bi nešto kasnije Feliks Klaus iskoristio veliku gužvu u petercu i posle majstorskog poteza Harnika vratio loptu u mrežu.

Tračak nade sredinom drugog poluvremena doneo je Išak Belfodil posle neočekivane, ali i vrhunske asistencije Tomasa Dilejnija, s tim da se rezultat do kraja više nije menjao. Mada, Verder je u poslednjim trenucima propustio šansu da sa jednim bodom ode kući! Tačnije, to je učinio Sebastijan Langkamp, koji se propisno obrukao pošto je promašio ceo gol iz neposredne blizine...

Potencijalni srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta.