Најтрофејнији спортиста ЗОИ отишао у пензију!

Најтрофејнији мушки спортиста на Зимским олимпијским играма, норвешки биатлонац Оле Ејнар Бјерндален, саопштио је да је завршио каријеру.

Остали спортови 05.04.2018 | 11:30
Вест о повлачењу 44-годишњи биатлонац, који је освојио 13 олимпијских медаља (8 златних), објавио је на конференцији за новинаре недалеко од Осла, пренео је француски Л'Екип.

Он је као разлоге навео здравствене и породичне разлоге.

Бјерндален није учествовао на Зимским играма у Пјонгчангу прошлог месеца због лоше форме у том тренутнку, пошто је његов најбољи резултат у тркма Светског купа био 18. место.

Он је једини спортиста који је на истим Зимским олимпијским играма у свим такмичењима у биатлону освојио златне медаље, а то је постигао 2002. године у Солт Лејк Ситију.

Бјерндален је 2014. године у Сочију постао најстарији освајач златне медаље у индивидуалној конкуренцији на Зимским олимпијским играма, након што је био најбољи у трци на 10 километара.

Освојио је и шест великих кристалних глобуса.