РУС: Краснодару се сруши сезона у 94', ЦСКА се пита за ЛШ!

Шокантан кикс екипе Игора Шалимова.

Фудбал 02.04.2018 | 12:15
Озбиљна драма у окршајима између Ростова и ЦСКА, односно Краснодара и Анжија. До 15 минута пре краја ове две утакмице Краснодар је био тај који је ближи трећој позицији и месту које води у квалификације за Лигу шампиона, али се онда све преокренуло. Вернблум је још једном био џокер Виктора Гончаренка, па је својим голом донео важно славље Армејцима (2:1), док је Краснодар на свом терену примио погодак у четвртом минуту надокнаде и остао без два драгоцена бода у борби за излазак на велику европску сцену (1:1).

ЦСКА се прописно напатио у Ростову, водио је голом Шеникова у 44. минуту, али је домаћин у 61. стигао до изједначења преко Игнасона. Ипак, Вернблум је био тамо где треба у 75. минуту, да са друге стативе пошаље лопту у мрежу Песјакова.

Краснодар је на време стигао до вођства преко Клаесона, а онда се чинило да рутински крочи пут ка победи, међутим, само неколико тренутака пре краја утакмице пала је концетрација екипи Игора Шалимова и око 20.000 гледалаца на Краснодар стадиону је доживело потпуни шок. Онда када су сви чекали да главни арбитар утакмице Алексеј Есков одсвира крај утакмице, уследила је најбоља комбинација на утакмици и сјајан погодак Олега Данченка.

ЦСКА је на трећем месту са три бода мање, али и утакмицом мање од другопласираног Спартака, односно пет мање од водеће Локомотиве. Краснодар је тек пети, пошто га је данас престигао и Зенит.