RUS: Krasnodaru se sruši sezona u 94', CSKA se pita za LŠ!

Šokantan kiks ekipe Igora Šalimova.

Fudbal 02.04.2018 | 12:15
Ozbiljna drama u okršajima između Rostova i CSKA, odnosno Krasnodara i Anžija. Do 15 minuta pre kraja ove dve utakmice Krasnodar je bio taj koji je bliži trećoj poziciji i mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali se onda sve preokrenulo. Vernblum je još jednom bio džoker Viktora Gončarenka, pa je svojim golom doneo važno slavlje Armejcima (2:1), dok je Krasnodar na svom terenu primio pogodak u četvrtom minutu nadoknade i ostao bez dva dragocena boda u borbi za izlazak na veliku evropsku scenu (1:1).

CSKA se propisno napatio u Rostovu, vodio je golom Šenikova u 44. minutu, ali je domaćin u 61. stigao do izjednačenja preko Ignasona. Ipak, Vernblum je bio tamo gde treba u 75. minutu, da sa druge stative pošalje loptu u mrežu Pesjakova.

Krasnodar je na vreme stigao do vođstva preko Klaesona, a onda se činilo da rutinski kroči put ka pobedi, međutim, samo nekoliko trenutaka pre kraja utakmice pala je koncetracija ekipi Igora Šalimova i oko 20.000 gledalaca na Krasnodar stadionu je doživelo potpuni šok. Onda kada su svi čekali da glavni arbitar utakmice Aleksej Eskov odsvira kraj utakmice, usledila je najbolja kombinacija na utakmici i sjajan pogodak Olega Dančenka.

CSKA je na trećem mestu sa tri boda manje, ali i utakmicom manje od drugoplasiranog Spartaka, odnosno pet manje od vodeće Lokomotive. Krasnodar je tek peti, pošto ga je danas prestigao i Zenit.