Мексиканци се љутили на "Б" Хрвате - и изгубили!

Пред око 80. 000 навијача у Тексасу - славље репрезентације Хрватске која је наступила без неколико најбољих играча.  Хрвати опрали флеке: Туча са Мексиканцима, брдо повреда и Ракитићев гол! Коцкасти скупо платили тријумф над Мексиком - 1:0.

Фудбал 28.03.2018 | 10:45
Селектор "коцкастих" Златко Далић послао је кући, односно у клубове, Субашића, Модрића, Манџукића, Брозовића, Перишића и Калинића и одлучио да их поштеди меча са Мексиком.

То се није допало Мексиканцима који су желели да одмере снаге против најбољих фудбалера Хрватске, али на крају пред око 80.000 бучних навијача у Тексасу - на стадиону Далас Каубојса - поражени су и од "Б" селекције коју је извео Златко Далић.

У мечу у коме су се шансе ређале као на траци, једини гол постигао је Иван Ракитић из једанаестерца у 62. минуту меча на "АТ&Т" стадиону у Арлингтону:

МЕКСИКО - ХРВАТСКА 0:1 (0:0)

Хрвати су се тако "реванширали" Мексику за пораз на Светском првенству 2014. године у Бразилу (3:1), али би вероватно радо заменили тај тријумф за овај у мечу без такмичарског значаја који ће опет "коцкастима" добро доћи након неочекивано лоше партије против Перуа (0:2).

Ружна ствар у овом сусрету је што су Мексиканци остали без тројице играча због повреда, па су тако пре времена из игре изашли Нестор Араухо, Карлос Салседо и Дијего Рејес.

Занимљиво је и то да су су се у току ноћи још два меча играла на подручју САД: Перу - Исланд (3:1) пред 25 хиљада навијаач у Њу Џерзију, али и САД - Парагвај (1:0) тек пред 10.000 људи у Северној Каролини.

Хрватска је опрала флеке из дуела против Перуа! Изабраници Златка Далића су на распродатом стадиону у Даласу савладали Мексико (1:0) и наставили низ одличних резултата против Сомбрероса у пријатељским мечевима. Једини гол на мечу постигао је везиста Барселоне Иван Ракитић из пенала у 62. минуту, након што је Лануј неспретно опалио по нози Тима Једваја.

Коцкасти су знатно боље деловали у односу на дуел пре четири дана када их је понизио Перу. Дуел Хрватске и Мексика био је све само не - пријатељски. Прво се тешко повредио Араухо, затим су су кренули оштри стартови на обе стране.

Хрвати су скупо платили тријумф над Мексиком, пошто су се повредили Врсаљко, Бадељ и Ћорлука.

После поготка Ракитића из пенала Хрватска је мирно привела меч крају. Могла је да удвостручи предност у 82. минуту. Одличну акцију Пиварића и Чопа, Пашалић није успео да реализује. Шутирао је виско преко гола.